„Нефтохимик” победи ЦСКА с 3:2 (25:21, 21:25, 25:20, 20:25, 15:13) в мач от 12-и кръг на волейболната Суперлига, игран в зала „Васил Симов” в София.

На терена домакините по никакъв начин не показаха, че клубът им се намира в тежко положение. Напротив, те се хвърлиха в здрава битка, като двубоят бе изпълнен с много обрати и емоции. Момчетата на треньора Николай Желязков повеждаха на два пъти в резултата, ЦСКА изравняваше, но в края с успеха се поздравиха шампионите.

В първия гейм „Нефтохимик” направи доста грешки от начален удар, но успя да затрудни посрещането на ЦСКА.

Във втората част домакините натиснаха със сервис, заработи и блокадата им, а ЦСКА изравни.

Третият гейм предложи доста емоции. ЦСКА поведе със 7:3, но бургазлии изравниха и дръпнаха с 11:9. При серия от начален удар на Петър Христов гостите поведоха с 19:13, което бе достатъчно „Нефтохимик” отново излезе напред в резултата.
Четвъртата част бе много оспорвана. В края ЦСКА имаше силни моменти, поведе с 20:17 и се стигна до тайбрек.

В него „Нефтохимик” започна по-добре с преднина от 3:0 при сервис на Добромир Димитров. Двата тима смениха полетата при 8:4 за гостите. ЦСКА изравни при 10:10. „Нефтохимик” стигна до два мачбола при 14:12 и при втория приключи срещата.

За победителите Георги Петров, който бе избран за играч на мача, реализира 22 точки (1 блокада) за победата. Николай Николов добави 18 точки (1 ас, 5 блокади), а Петър Христов (2 аса, 1 блокада) и Денис Карягин (1 ас, 2 блокади) завършиха с по 14 точки за гостите. В мача не игра Жани Желязков, който е получил контузия на тренировка преди мача с ЦСКА.

На 1 февруари шампионите, които са лидери в класирането с 30 т., гостуват на „Дунав”.