В предпоследния, 17 кръг от редовния сезон на НБЛ отборът на „Черноморец” победи „Черно море Тича” като домакин. В морското дерби, завършило след продължение, бургазлии се наложиха със 107:104 /16:19, 22:22, 28:26, 23:22, 18:15/.

Двубоят в зала „Бойчо Брънзов” беше изключително равностоен, но точната стрелба, която направиха момчетата на Йордан Колев, им донесе успеха, който е втори пореден за „Черноморец”.

През по-голямата част от срещата разликата в резултата беше минимална. В края на третата част тя беше сведена до една точка в полза на домакините 67:66.

Заключителната част също беше много оспорвана, но завърши без победител – 89:89 и всичко трябваше да се решава в продължението.

Домакините започнаха с две тройки на Джамал Кинг и два коша на Миленко Велкович, което даде сериозно предимство на бургазлии. Гостите успяха само да намалят изоставането си, но не и да обърнат резултата, а „Черноморец” взе своята общо четвърта победа от началото на сезона в НБЛ.

Най-резултатен за „акулите” беше Блейк Рейнълдс, който вкара 32 точки (4/4 от тройката). Джамал Кинг стигна до трипъл дабъл с 29 точки и направи 9 борби и 9 асистенции. По 13 точки добавиха Робърт Георгиев (8 борби) и Миленко Велкович (15 борби). Джейлън Фишър записа 10 т., Симеон Русинов и Георги Кендеров по 5 т.

След успеха с 21 точки „Черноморец” изплува с позиция нагоре и вече заема осмо място от 4 победи и 13 загуби. В дъното остават „Спартак” /Плевен/ и „Ямбол”. „Черно море Тича” е на шесто място с 24 т.

В следващия, последен кръг от второто завъртане в шампионата, „Черноморец” ще гостува на седмия „Академик София”.