„Черноморец” се справи при домакинството си на „Спартак” /Плевен/. В зала „Бойчо Брънозв бургазлии победиха с 83:79 /20:23, 23:16, 22:20, 18:20/ и се изравни по точки със съперника – 19, след три победи и 13 загуби от началото на сезона. „Акулите” остават на предпоследното място в класирането, докато плевенчани запазват осмата позиция.

Срещата от 17-ия кръг на НБЛ беше интересна и интригуваща, с няколко смени на водачеството. Гостите водиха в резултата през цялата първа част, която взеха с 23:20. Момчетата на треньора Йордан Колев обаче отговориха със серия от 12:2 във втория период и обърнаха резултата. До почивката съперникът стопи двуцифреният аванс до 43:39.

През третия период „Черноморец” отново записа аванс от 10 точки, които „Спартак” намали до шест.

В заключителната част домакините запазиха водачеството, като на няколко пъти гостите се приближаваха опасно близо. Два поредни коша на Димитър Маринчешки в последната минута стопи аванса на „акулите” на две точки, но до нов обрат не се стигна, а победата остана в Бургас.

Блейк Рейнълдс записа 21 точки, 12 борби и 5 асистенции за победителите, а с по 17 точки се включиха Миленко Велкович (20 борби) и Джейлън Фишър (6 асистенции).

В следващия кръг „Черноморец” посреща „Черно море Тича”. Мачът е на 23 януари, четвъртък.