Лекоатлетите на „Вая 94” спечелиха бронзовите медали от международния турнир „Академик”. В щафетата 4х200 метра мъже много малко не достигна на бургаските състезатели, чиято средна възраст е 16 г., да се поздравят с вицешампионската титла.

В състав:

Стелян Мъглов, Тодор Тодоров, Валери Вълков и Димитър Димитров, карето ни финишира за 95,45 сек., след втория „КЛАСА” – 95,34. Шампион в дисциплината стана „Академик” /Сф/ – 89,73 сек.

На „една ръка разстояние” от втори медал в турнира остана Тодор Тодоров.

Лекоатлетът се класира четвърти в дисциплината 200 м мъже, с време 23,04. Шампион тук стана юношата Веселин Живков /Академик, Сф/, който финишира за 21,80 сек.
49-ото издание на международния турнир по лека атлетика за мъже и жени „Академик“ беше първото състезание за атлетите ни за зимния сезон.

В зала „Асикс Арена” участваха над 200 атлети, включително гости от Гърция, Северна Македония и Сърбия.