С 47 точки „Рилски спортист” победи „Черноморец” в последния мач от 11-ия кръг на НБЛ. Това е трети пореден успех за „Рилецо”, който се наложи като домакин с категоричното 115:68 /27:15, 32:17, 29:19,27:17/. В първия мач между двата тима, през октомври, в среща от втория кръг, самоковци победиха с 98:75.

Домакините контролираха целия мач. Те изиграха много силна първа част, в която вкараха 27 точки и дръпнаха напред в резултата за 27:15. През втората увеличиха актива си след отбелязани нови 32 точки и на почивката двата тима се оттеглиха при 59:32. До края „Рилски спортист” продължи със същото темпо и взе своята осма победа за сезона.

Най-резултатен за „рилски спортист” с 21 точки беше Йонас Зохоре Багстет, който добави и 10 борби за дабъл дабъл. 16 вкара Зейвиър Джонсън, а с 15 се отчете Игор Кесар.

За „Черноморец” Джерард Тарин записа 20 точки, 12 добави Блейк Рейнълдс, Джамал Кинг 11, Миленко Велкович 8, а Робърт Георгиев 7.

„Рилски спортист” дели третото място с Берое с по 8 победи и 3 загуби. За „акулите” това е пета поредна загуба, като те са предпоследни в класирането с една победа и десет загуби.

На 23 декември, понеделник, „Черноморец” приема петия в класирането „Академик Бултекс 99” от 18:00 ч. в зала „Бойчо Брънзов”.