Волейболистите на „Нефтохимик” постигнаха осма победа в шампионата при мъжете. Бургазлии надиграха „Добруджа 07” с 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) и прекъснаха победната му серия.

След този десети кръг шампионите си върнаха лидерската позиция в Суперлигата. Те са с актив от 25 точки (8 успеха, 2 загуби). Втори, но с мач по-малко, е „Хебър” – 22 т., 8 победи и една загуба. „Добруджа” е пети с 19 точки (6 победи, 4 поражения).

В зала „Младост” домакините поведоха в двубоя от самото начало, след което в средата резултатът бе изравнен. Играта продължи точка за точка до 17:17, след което бургаският тим излезе напред и затвори частта при минимална преднина.

Във втория период гостите от Добрич имаха аванс от четири точки, но постепенно дистанцията бе стопена и „шейховете” затвориха гейма на 20. В третата част бургазлии стартираха добре, но позволиха на съперника да вкара интрига. Последва нов обрат, след който шампионите напълно наложиха волята си.

Топреализатор в мача стана Жани Желязков с 19 точки (2 аса, 3 блокади), Мирослав Градинаров се отчете с 13 точки (3 аса, 1 блокада). 10 добави Николай Николов (1 ас, 4 блокади).

В следващия кръг „Нефтохимик” отново е домакин, този път на „Арда” (Кърджали). Срещата е на 22 декември и е последна за календарната година.

По-рано, на 18 декември, сряда, шампионите играят срещата – реванш срещу руския „Зенит” от турнира на CEV. Мачът е в Санкт Петербург, в зала КСК „ Сибур Арена” от 19:30 ч.