31 спортисти ще спорят за места в призовата десетка на Бургас за 2019 г.

За поредна година най-добрите бургаски състезатели, избрани след гласуване, ще бъдат наградени с парични средства, осигурени от Община Бургас. Парични възнаграждения ще получат и треньорите на спечелилите място в топ 10 състезатели. Гласуваният от общината паричен фонд и за четирите категории е 11 500 лв.

Спортните журналисти в Бургас ще трябва да определят своите номинации в категориите: Спортист на годината”, „Млад талант”, „Отбор на годината” и „Хора с увреждания”.

В сравнение с предходните грандиозни и бляскави издания, тазгодишната церемония „Спортист на годината” се очертава да бъде далеч по-скромна. Награждаването ще се извърши в Експоцентър „Флора“.

Прави впечатление промяна в регламента за категорията „Спортист на годината”. Право на участие имат само спортисти във възрасти – мъже, жени, младежи, юноши и девойки старша възраст.

В протокола задължително трябва да бъдат посочени 15 имена на спортисти, подредени по значимост на техните постижения, като предимство е дадено на олимпийските игри, световните и европейски първенства, световни купи /олимпийски спортове/, световни първенства /неолимпийски спортове/, европейски купи /олимпийски спортове/, световни купи /неолимп. сп./, ЕП /неолимп./, ЕК /неолимп./, Балканско първенство, Балканска купа.

Десетте най-добри спортисти на Бургас се определят на база най-голям брой събрани точки от протоколите.

В категория „Млад талант” влизат юноши и девойки младша възраст и деца, където отново по точки ще бъдат определени само първите трима в класирането.

Друго, което прави впечатление, е, че и тази година бойните спортове имат внушително присъствие в анкетите. От 31 имена, 13 са на спортисти, практикуващи тези видове спорт.

Направените предложения на клубовете за „Спортист на годната” са:

Едмонд Назарян /СК по борба Бургас/, Ивета Бойнова /Клуб по вдигане на тежести Черноморец/, Пламен Камбуров /Автомобилен спортен клуб Вромос/, Ванеса Калчева и Добромира Петкова /Клуб по спортна акробатика Бургас/, Калина Бакалова /Хандбален клуб Албатрос/, Иванина Петкова /Хандбален клуб Албатрос/, Любомир Борисов /Плувен клуб Бриз/, Радослав Константинов /Колоездачен клуб Черноморец/, Жанет Ангелова /Плувен клуб Акулите/, Цветан Мустафов /Спортен клуб по борба Черноморец/, Георги Петров /Волейболен клуб Нефтохимик 2010/, Денис Карягин /Волейболен клуб Нефтохимик 2010/, Нулгюл Салимова /Шахматен клуб Бургас 64/, Евгени Прудников /Спортен карате клуб Киокушин Спирит/, Живко Гюров /Спортен клуб Интер 92/, Атанас Божилов /Спортен клуб Самурай Джим/, Венцислав Бъчваров /Спортен клуб Самурай Джим/, Георги Далакманов /Спортен клуб Самурай Джим/, Яни Кръстев /Спортен клуб Самурай/, Велизар Господинов /Спортен клуб Самурай/, Теодора Попова /Спортен клуб Самурай/, Тодор Крушков /Спортен клуб Самурай/, Берджан Шен /Спортен клуб Самурай/, Андрей Андреев /Спортен клуб Самурай/, Габриела Мирчева /Спортен клуб Самурай/, Стефани Кирякова /Спортен клуб по художествена гимнастика Черноморец/, Мариела Костадинова и Теодор Великов /Клуб по спортна акробатика Нефтохимик 2011/, Теодора Кръстева /Клуб по спортна акробатика Нефтохимик 2011/, Радостин Костадинов /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб Бургас/.

Предложенията за „Отбор на годината” са:

Клуб по вдигане на тежести „Черноморец” – момичета до 13 г. и девойки до 20 г., Спортен клуб по художествена гимнастика „Черноморец” – ансамбъл, Плувен клуб „Бриз – жени, ВК „Нефтохимик 2010” – мъже, Спортен клуб по водна топка „Черноморец” – U15.

В категория „Спортист с увреждания” купата за първото място ще си оспорват шестима спортисти:

13-годишната Илияна Мичевска /Спортен клуб на глухите и ветераните Бургас/, Албена Пенева /Плувен клуб Бриз/, Йорданка Тодорова /Спортен клуб Джавелин/, Антония Чикова /Спортен клуб Джавелин/, Валентина Марчева /Спортен клуб Джавелин/, Димитър Щерев /Спортен клуб по канадска борба Херкулес/.

В категория „Млад талант” с номинации са 21 таланти

За топ 3 ще се борят: Тодор Милчев /Клуб по вдигане на тежести Черноморец/, Габриела Михайлова /Клуб по вдигане на тежести Черноморец/, Дарина Добрева /Клуб по вдигане на тежести Черноморец/, Никола Миланов /Фехтовален клуб Корсар/, Лора Димитрова и Даня Бождерменова /Клуб по спортна акробатика Бургас/, Костадин Ковачев /хандбален клуб Албатрос/, Константин Колев /плувен клуб Бриз/, Доминика Грозева /Спортен клуб Белите акули – стрелба с лък/, Веселин Георгиев /Колоездачен клуб Черноморец/, Костадин Иванов /Спортен клуб по борба Черноморец/, Петър Желязков /Спортен клуб Джудо/, Шамил Хамматов /Спортен клуб Цанев – Бургаска област/, Ванеса Стоянова /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Жанет Ишкиева /Централен полицейски карате и Джу Джицу/, Таня Стоичкова /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Павел Петков /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Виктор Пеев /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Димо Стичков /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Владимир Гайдоров /Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб/, Десислава Белова /Плувен клуб Черноморец/.

Спортист №1 на Бургас за 2019 г. и победителите в отделните категории ще станат ясни на 20 декември, петък. Официалната церемония по награждаването им ще се проведе в Експоцентър „Флора“, Зала №2, от 11:00 ч.

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви

one × 4 =