Бойците на СК „Самурай Джим” извоюваха две шампионски и една вицешампионска титла на последното за спортната година държавно първенство на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Един от златните медали в Стара Загора за бургазлии извоюва Мартин Копривленски. Докато брат му Стоян Копривленски играеше реванша срещу канадеца Джош Джоунси, двубой от професионалната галавечер Glory 73, в Шънджъ, Китай, който българинът загуби скандално със съдийски гласове, Марто постигна успех на ринга. Младият боец триумфира на първото място и взе титлата в категория до 67 кг при юноши младша възраст.

Никакъв шанс на своите съперници не остави и Венцислав Бъчваров, който спечели златен медал в кат. до 71 кг при юноши старша възраст.

Вицешампионската титла за СК „Самурай Джим” донесе Васил Паскалев. Той отстъпи по точки в здрав мач при 67-килограмовите, юноши старша възраст.

Държавното първенство по муай тай беше последното състезание от календара на Българската Конфедерация по кикбокс и муай тай.

Шампионатът бе и квалификация за предстоящото Световно първенство по муай тай през месец март 2020 г.