В пореден мач баскетболистите на „Черноморец” бяха много близо до победата, но в последната част се разминаха с успеха. В първата среща от десетия кръг на мъката НБЛ бургазлии отстъпиха в една здрава битка пред шампиона „Балкан” със 79:88 /15:20,22:17, 28:26, 14:25/.

Дебют с екипа на „акулите” направи американецът Джерард Терин. 208-сантиметровият баскетболист играе на позиция 4. Той е на 23 г. и последно е играл за „Сиу Фолс Скай форс”, D-лига. За 15-те минути на паркета Терин записа пет точки.

В зала „Бойчо Брънзов” двата отбора изнесоха интригуващ двубой, който премина през много размени на водачеството. Победителят бе излъчен във финалните 10 минути.

Преди началото на заключителната част „Черноморец” отново водеше в резултата с 65:63. Серия от 12:2 обаче върна „Балкан” в играта и до края те съхраниха водачеството си и спечелиха.

Това е девета победа в НБЛ през този сезон за момчетата на Йовица Арсич. Ботевградчани имат в актива си една загуба и с 19 т. са лидери във временното класиране. „Черноморец” е девети с 11 т. и баланс от 1 победа и 9 загуби.

За победителите най-добър реализатор стана Дейшон Найт с 21 т.

Джамал Кинг записа за „Черноморец” 26 т. и 6 асистенции. Миленко Велкович оформи дабъл-дабъл – 13 и 19 борби. Георги Кендеров и Блейк Рейнолдс останаха с по 12 точки. Поради контузия Ангел Димитров пропусна домакинството на своя тим.
На 14 декември „Черноморец” гостува на „Рилски спортист”.