В драматичен мач „Черноморец” пропусна да нанесе удар над „Академик” /София/. В спортна зала „Бойчо Брънзов” гостите се наложиха с 86:84 /22:21, 17:11, 19:29, 26:25/.

Двата отбора бяха абсолютно равностойни и се движеха много близо един до друг. Кош на Николай Грозев 24 секунди преди края даде аванс от 2 точки за „Академик” при 85:83. Последва и точен изстрел от фаул линията на Цветомир Чернокожев за 86:83. „Черноморец” можеше да изравни с последната си атака, но Блейк Рейнолдс пропусна два от трите си наказателни удара само 8 секунди преди края.

Със сирената Джамаал Кинг пък можеше да донесе и победата на домакините, но изстрелът му за три точки бе неточен. Така съставът от Правец се утвърди на петото място след първото завъртане на НБЛ с пет победи от девет мача. „Акулите” остават предпоследни с актив от 10 т. – една победа и осем загуби.

Домакините започнаха с две бързи тройки на Стоян Милчев, силна игра на Миленко Велкович под коша и поведоха с 14:6 след четири минути. „Академик” изравни 19:19, но първата четвърт приключи с лек превес за бургазлии – 22:21.

Черноморец се радваше на отлична успеваемост от всички зони в тези начални минути. Академик пък изпитваше проблеми в нападение, а бургазлии се представяха най-после стабилно в защита.

Със серия от 13-0 „Черноморец” започна във втората част. Основното им оръжие беше защитата, както и отличните удари към коша. Полувремето дойде при 39:32.

След почивката, в средата на третия период, серия на Николай Грозев скъси изоставането само до две точки, а резултатът бе изравнен при 49:49. В края на частта „Академик” за първи път поведе – 56:57.

Домакините обаче отново върнаха водачеството си в резултата пет минути преди края на двубоя. Играта тръгна кош за кош със смени на водачеството, без някой да успее да вземе преднина. 47 секунди преди сирената на таблото при равенство – 83:83, Николай Грозев отбеляза в следващата атака на „Академик”, а след грешките на „акулите”, тимът от Правец взе победата.

За „Черноморец” Рейнолдс вкара 22 точки и направи 15 борби, Велкович добави 18 точки и 19 борби.

Кръгът приключва днес с мачовете между „Левски Лукойл” и „Академик Бултекс” и този между „Берое” и „Черно море Тича”. На 6 декември „Черноморец” е домакин на лидера „Балкан”. Мачът от десети кръг е от 18:00 ч.