Отборът на „Дея Спорт” постигна убедителна победа в първия кръг от турнира за Купа България – мъже. В рамките на 75 минути, в зала „Младост”, бургаските волейболисти с лекота се наложиха над състава на „Град” /Белоградчик/. Водени от треньорката си Весела Братоева, която ръководи мача с шина на дясната ръка, домакините елиминираха съперника от надпреварата с 3:0 /25:21, 25:18, 25:19/ гейма.

Пореден силен мач за своя тим направи капитанът Георги Петров, който записа на сметката си 27 т. Успешно му партнираха Стоян Златев, Виктор Василев, Кристиян Стоянов, Тодор Топалов, Ивайло Станков и либерото Иван Дунков.

Интригуващ беше единствено първият гейм. До средата на частта „Дея Спорт” водеше с 2-3 точки в резултата, но „Град” стигна до обрат за 14:15. Поисканото прекъсване за домакините даде резултат и до края те не изпуснаха инициативата и взеха гейма при 25:21.

Във втория период волейболистите на „Дея Спорт” диктуваха играта още от самото начало и поведоха с 6 т. – 19:13. Две грешки в нападение позволи на гостите да стопят пасива до три точки. Това мобилизира бургазлии и те набързо затвориха гейма при 25:18.

С леко преимущество за гостите започна третата част. При 4:5 обаче капитанът Георги Петров направи три поредни аса и обърна резултата – 7:5. Постепенно „Дея Спорт” натрупа солидна разлика и спечели частта с 25:19, а с това и мача с 3:0 гейма.

Успехът класира бургаския тим за втори кръг от турнира за Купа България – мъже.

Съперникът ще бъде определен чрез жребий и той ще бъде измежду останалите седем победители в кръга. Това са отборите на: „Звездец” (Горна Малина), „Ботев” (Ихтиман), „Берое 2016” (Стара Загора), „Виктория Волей” (Пловдив), „Миньор” (Перник), „Етрополе” и „Ботев” (Луковит).

На старта на надпреварата един срещу друг излязоха само отбори от второто ниво във волейболния шампионат – Висшата лига, от групи Изток и Запад.

Отборът на „Царево” отпадна от турнира след като загуби гостуването си на „Етрополе” с 1:3.

Резултати от първия кръг:

Дея спорт (Бургас) – Град (Белоградчик) 3:0, Раковски 1964 (Севлиево) – Виктория Волей (Пловдив) 0:3, ПСК Локомотив (Пловдив) – Звездец (Горна Малина) 0:3, Ботев (Ихтиман) – Сливнишки герой (Сливница) 3:1, Берое 2016 (Стара Загора) – Черноморец (Бяла) 3:0, Миньор (Перник) – Тетевен Волей (Тетевен) 3:0, Люлин (София) – Ботев (Луковит) 1:3, Етрополе (Етрополе) – Царево (Царево) 3:1