Отборите на Детската юношеска школа на „Нефтохимик” записаха победи в мачовете от първенствата на БФС.

Категоричен успех постигнаха децата, родени през 2009 г. Малките „шейхове“, водени от Васил Цветанов, победиха „Черноморец” с 3:1. Точни за „зелените“ бяха Александър Тенев и Неделин Манолов, който вкара две попадения. Децата на „Нефтохимик” владееха случващото се на терена през цялото време и заслужено се поздравиха с победата.

Успехи пожънаха и децата, родени през 2010 г. Отборът се наложи над „Несебър” с 2:1. Вторият отбор, в същата възраст, разгроми „Свети Никола” с 9:0. „Нефтохимик” U 11 (първи отбор) записа класическа победа над „Карнобат” – 3:0, а вторият – равенство с „Бургас спорт” 2:2.

Отборът U15 и U17 също се поздравиха с победи.

Съставът на U15 се наложи над втория отбор на „Ботев” /Пловдив/. На стадиона в Българово малките „шейхове“ победиха пловдивския си съперник с 3:1. Мачът бе от 13-ия кръг на зоналното първенство до 15 години.

Срещата премина при пълната доминация на бургаския тим, но резултатът бе открит от гостите. Момчетата на Милен Христов не закъсняха с отговора си и бързо изравниха. За 1:1 се разписа Християн Кънев. След почивката Пламен Славилов бе точен за 2:1, а крайното 3:1 оформи Светослав Иванов.

В следващия кръг от първенството „Нефтохимик” гостува на градския съперник „Черноморец”. Срещата е на 23 ноември, събота, от 10:00 ч., на стадиона в „Акациите”.

Юношите младша възраст се наложиха като гости над „Айтос” с 5:2. През първата част резултатът бе равен 2:2, като головете за „Нефтохимик” реализираха Мартин Георгиев и Габриел Жеков. През второто полувреме тимът на Георги Терзиев излезе по-мотивиран на терена и добави още три попадения, като не допусна повече голове в своята врата. Точни след почивката бяха Георги Бачев, Божидар Гочев и Йоан Дунчев