Баскетболистите на „Черноморец” се докоснаха до втора победа в първенството на Националната баскетболна лига, но пропуснаха шанса да надвият „Спартак” /Плевен/. В двубоя на дъното на таблицата по-опитният тим на домакините измъкна трудно успеха с 96:91 /20:16, 24:22, 26:24, 26:24/. В заключителните секунди на двубоя „Черноморец” сведе разликата до само точка – 89:90, но при последвалите наказателни удари по-концентрирани бяха плевенчани.

Позволихме през по-голямата част от мача съперникът да води в резултата. Накрая, когато ги поставихме под напрежение, не успяхме да вкараме на два пъти от фаул линията. Не успяхме да се поздравим с успех. Най-младият отбор сме в лигата, но ни трябва време. Това бе удобен момент да спечелим срещу доста по-опитен противник от нас, заяви старши треньорът на бургазлии Йордан Колев.

Двубоят стартира по-добре за „акулите”, които водеха през по-голяма част в резултата. За съжаление, „Спартак” успя да обърне в края на частта и поведоха с 4 точки – 20:16.

„Черноморец” продължи да играе равностойно и през втория период, запазвайки малката разлика в резултата. Усилията на бургаския тим дадоха резултат, когато в средата на частта Блейк Рейнолдс вкара две последователни тройки, които изведоха „акулите” напред. Серия от 8-0 обаче доведе до пореден обрат и „Спартак” се оттегли на почивка при 44:38.

През второто полувреме домакините поддържаха преднината, докато „Черноморец” не се отказваше, притискаше ги и на няколко пъти се доближи на 4-5 точки. Преломен се оказа последният период. Бургазлии изоставаха с 11 точки, но със серия от 7:0 стопиха изоставането си само на три точки. С опита си съперникът върна две тройки. 54 секунди преди края на мача Симеон Русинов вкара тройка за „Черноморец” и разликата се сведе до 1 точка.

Обрат в резултата можеше да направи Миленко Велкович, който направи два пропуска от наказателната линия. „Спартак” пък беше по-точен и се добра до победата. За „акулите” това е шеста загуба от началото на първенството. Във временното класиране „Черноморец” е на девето място с 8 т. „Спартак” е осми и с точка преднина.

На 25 ноември момчетата на Йордан Колев гостуват на седмия „Черно море Тича”. Съставът на „Черноморец”: Джамал Кинг 29, Робърт Георгиев 2, Блейк Рейнълдс 16, Миленко Велкович 21, Стоян Милчев 8 /Симеон Русинов 8, Георги Кендеров 7, Николай Георгиев/.