Отборът на „Созопол” записа своята 12 победа в първенството на Югоизточната Трета лига. Този път момчетата на треньора Маргарит Димов го направиха по много убедителен начин – разпилявайки с 6:1 състава на „Ямбол” в мач от 16-ия кръг.

Попаденията за небесносините облечени в бяло реализираха Георги Георгиев и Борислав Хаджиев преди почивката, а след това Венцислав Гюзелев, Мариян Димитров, Кристиян Иванов и Ариф Ферадов също записаха имената си сред голмайсторите.

Резултатът бе открит в шестата минута от Георги Георгиев. В 17-ата Борислав Хаджиев покачи за 2:0.

Четири минути след почивката домакините от „Ямбол” върнаха едно попадение. След изпълнение на корнер Сашо Антонов намали за 1:2. В 60-ата минута Мариян Димитров вкара за 3:1, след още 20 мин. Кристиян Иванов покачи за 4:1. С гол се отличи и, Венцислав Гюзелев в 83-ата, а в последната минута Ариф Ферадов оформи крайното 6:1.

„Созопол” заема второ място във временното класиране с актив от 38 т. В следващия кръг отборът на Маргарит Димов приема лидера „Загорец” /40 т./.