Лидерът във временното класиране на Суперлигата „Нефтохимик” запази първата позиция в подреждането след пореден шести успех от началото на новия сезон в първенството.

Момчетата на старши треньора Николай Желязков се наложиха като домакини над „Марек Юнион-Ивкони” с 3:1 /22:25, 25:22, 25:17, 25:22/. Мачът в зала „Младост” беше доста интригуващ и допълнително украсен с три червени картона.

Бургаските волейболисти влязоха силно в началото на първата част, но след 4:2 позволиха на съперника да изравни. Последва нов рейд за домакините – 8:5. Трите точки аванс обаче бяха бързо стопени от дупничани, които дори поведоха в резултата. До края на частта двата тима си размениха водачеството няколко пъти, но до победа в гейма стигна „Марек”.

Във втория период ролите се размениха. Състезателите на Виктор Карагьозов поведоха, но при 4:7 домакините постепенно започнаха да скъсяват дистанцията, като атака на Ники Николов възстанови равенството 8:8. Играта тръгна точка за точка. След доста допуснати грешки „Нефтохимик” отново стана догонващ, но бързо се мобилизира, обърна резултата и изравни за 1:1 гейма.

Със силна игра в атака и стабилен блок шампионите натрупаха сериозен аванс от 5-6 точки в третата част и взеха гейма при 25:17.

Тимът от Дупница отговори с ударно начало в четвъртия период, повеждайки с 10:7. Бургазлии за пореден път ги догониха след серия от грешки на съперника и поведоха с крехка разлика от 1-2 т. „Марек” отново изравни при 20:20, но за кратко. С атака на младия Денис Карягин, който направи отличен мач, шампионите затвориха гейма при 25:22 и взеха своята шеста победа в първенството.

Топреализатор за победителите стана Жани Желязков със 17 точки (2 аса, 1 блокада), 13 точки записа Георги Петров, капитанът Николай Николов отбеляза 10 точки (1 ас, 2 блокади), Максим Дрозд 9 т., Денис Карягин 8 т. За „Марек” Златан Йорданов записа 16 точки (2 аса, 3 блокади), Борислав Апостолов добави 14 точки (7 блокади).

С пълен актив от 18 точки „Нефтохимик” остава на върха в класирането. Втори с 16 т. е „Хебър”, който в този кръг обърна и победи трудно с 3:2 третия „Добруджа” /13 т./.  „Марек” е шести с 9 точки от три победи и три загуби.

В следващия кръг шампионът гостува на „Левски”. Мачът е на 22 ноември. „Марек” е домакин на „Дунав” (Русе).

Съставът на „Нефтохимик”: Добромир Димитров, Жани Желязков 17, Георги Петров 13, Мирослав Градинаров 5, Николай Николов 10, Илия Петков 4 – Кристиян Петров-либеро (Стефан Георгиев 2, Денис Карягин 8, Максим Дрозд 9, Петър Христов, Мартин Пенев, Благой Дечев-либеро).