С два рекорда в серия „Спорт“ завърши 15-ото издание на „Писта Бургас”. Едното постижение е на бургаския пилот Пламен Камбуров. В квалификациите на Серия Макси, състезателят на АСК „Вромос”, с Мицубиши Лансър Ево 9, записа постижение от 1:09.676 мин. за обиколка, с което той подобри с 0.2 сек собствения си рекорд на това трасе.

В първата квалификационна сесия Камбуров също даде отличен резултат, но за съжаление, той не беше зачетен. Причината е получена нерегламентирана помощ от механик на състезателното трасе. Така постижението му от 1:11.617 сек. бе анулирано.

Рекорд на „Писта Бургас” по-рано постави Александър Антов от АСК „Автоцар Рали Сервиз” – 1:20.42 стотни.

Последният пети кръг от националния шампионат на затворен маршрут и писта, провел се в Бургас, завърши без изненади. В атрактивната надпревара старите нови шампиони са Константин Маршавелов и Иван Влъчков.

Пловдивският „КА2 Рейсинг Тим” пък записа най-успешния си сезон с финала на в Бургас.

Представителят на „КА-2 Рейсинг Тийм” Константин Маршавелов финишира на първа позиция в серия „Макси”. Това е четвърта победа за пловдивчанина от общо пет старта, като състезателят си осигури титлата още преди три седмици в Стара Загора, където се класира втори. Маршавелов спечели „Писта Лики Моли”, „Писта Русе”, „Писта София“. „Писта Бургас” е трета поредна победа за пилота.

По време на неделното състезание лидер беше пилотът на бургаския „Вромос” Пламен Камбуров. Двигателят на неговия автомобил „Мицубиши Лансър Ево 9” обаче не издържа и лиши надпреварата от интрига. Пилотът напусна колоната след третия тур, а това беше отлична възможност за Маршавелов, който взе златото.

В серия Туринг фаворитът Иван Влъчков, „Хонда Сивик”, триумфира на първото място. Пилотът на „Дамасцена Алба” също си осигури титлата за 4-а поредна година още след предходния кръг на писта Стара Загора, която спечели.

Тук, при изключително силната конкуренция и оспорвана битка, трети се класира ветеранът Стоян Апостолов от бургаския клуб „Елена Тийм”, с „Хонда Сивик”. Пред него се нареди Косьо Йорданов от „Грийн Фокс” с „Рено Меган”.

В отборното класиране първото място спечели тимът на „КА-2 Рейсинг Тийм”, втори е АСК „София Кар Моторспорт”, а трети – АСК „Старт-М Криводол”.

Наградата „Феърплей” спечели Александър Антов от „Автоцар Рали Сервиз”.