Баскетболистите на „Черноморец” инкасираха трета загуба от началото на първенството в Националната баскетболна лига. В мач от третия кръг бургазлии отстъпиха с 68:95 /20:18, 17:27, 10:23, 21:27/ при гостуването си на „Академик Бултекс 99”.

„Черноморец” игра без сърбина Миленко Велкович и американеца Джордан Бътлър. Зоа победителите в игра не се появи Обрад Томич.

Бургазлии започнаха уверено със серия от 13:0, но съперника стопи преднината на „акулите” и те завършиха с две точки аванс – 20:18.

До почивката „Академик” обърна резултата и поведе с 45:37, а в третата четвърт увеличи преднината си на 21 точки – 68:47.

В заключителния период домакините поддържаха аванса си и дори го увеличиха с още шест точки за крайното 95:68.

За „Черноморец” силен мач изигра Георги Кендеров – 17 точки, 11 борби и 4 асистенции. Стоян Милчев добави 15 точки и 6 борби, а Блейк Рейнълдс записа 13 точки, 8 борби и 3 отнети топки.

За победителите Алекс Лонг завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 14 борби.

Съставът на „черноморец”: Джамал Кинг 5, Робърт Георгиев 3, Стоян Милчев 15, Блейк Рейнолдс 13, Георги Кендеров 17 (Ангел Димитров 7, Николай Георгиев, Симеон Русинов 3, Мартин Чоков, Тавон Джоунс 5).