„Нефтохимик” стигна до драматична победа при домакинството си на „Хебър”. В мача от 12-ия кръг на Втора професионална лига момчетата на Диян Петков се наложиха с 2:1 на „Арена Созопол“, а успехът дойде в 92-ата минута с гол на Джунейт Али.
Атанас Ташолов откри резултата за домакините още в деветата минута, но малко след началото на втората част Янко Ангелвов изравни.

„Нефтохимик” започна с домакински натиск и още в 6-ата минута поведе с попадение на Атанас Ташолов, който засече за 1:0. Защитникът бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер на Николай Костов. Това бе и неговото дебютно попадение със зелената фланелка. Минута след гола домакините имаха шанс да удвоят аванса си, но Иван Колев, който бе останал сам пред вратата на „Хебър”, пропусна да се разпише.

До средата на полувремето „Нефтохимик” не изпусна инициативата, което принуди гостите да се бранят в своята половина. В 25-та минута Янко Ангелов засече от воле пред дъгата на наказателното поле, стреля опасно към горната част на вратата на „Нефтохимик”, но Павел Здравков се намеси безупречно.

В 35-та минута Владимир Вълков подмина явна дузпа в полза на бургазлии за игра с ръка в малкото наказателно поле от противников играч и отсъди корнер.

След почивката „Хебър” заигра по-остро, а битките се водиха предимно в центъра на терена. В 65-ата минута гостите изравниха след центриране на Марчев и гол на Янко Ангелов с глава за 1:1.

В 71-ва минута неразбирателство в защитата на „шейховете“ позволи на гостите да нахлуят в наказателното поле. Павел Здравков обаче отново реагира адекватно. Малко по-късно „Хебър” отново пропусна да обърне резултата, след като Каракашев проби от ляво и стреля, но уцели близката греда.

Веднага след това Боримир Карамфилов, след перфектно центриране на Пламен Тенев, стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда. В 84-та минута резервата на тима от Пазарджик Гаджев също пропусна. Три минути преди края на редовното време „Хебър” остана с човек по-малко след като Божидар Васев получи червен картон.

Във втората минута на добавеното време, „Нефтохимик” стигна до трите точки. Джуниет Али пресече пас на съперника, нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл за 2:1. Победното попадение хвърли във възторг привържениците на „шейховете”, а голмайсторът получи жълт картон за непозволения начин за изразяване на радостта си – свалената фланелка.

С победата си в 12 кръг „Нефтохимик” вече заема шеста позиция в класирането с актив от 19 точки. Бургазлии са само на две точки от третото място в подреждането. „Хебър” се смъкна до осмо място със 17 т.