Отборът на „Загорец” постигна лесен успех с 3:0 над „Черноморец” в дербито от 12-ия кръг на Югоизточна Трета лига. В герой за домакините се превърна Денислав Атанасов, който отбеляза две фантастични попадения в мрежата на „акулите“, крайния резултат оформи Георги Георгиев.

Двубоят започна с много интересни ситуации пред двете врати. Нападателят на гостите Трайо Грозев бе най-опасният футболист през първата част. Опитният играч на няколко пъти затрудни бранителите на „Загорец”, но не стигна до чисто голово положение.

В 53-ата минута домакините стигнаха до първия гол. Хайри Мехмед центрира отлично в наказателното поле към Денислав Атанасов, който с глава прати кълбото в мрежата на Мартин Теменлиев.

Две минути по-късно Георги Георгиев вкара второто попадение. Той засече с глава центриране от фаул в 60-ата минута. В 72-ата минута главният съдия Кристиян Колев изгони бранителя на „сините“ Слави Шопов. В 83-ата минута Денислав Атанасов направи пробив, който завърши с второто му попадение в мача.

„Мачът беше такъв, че който вкара първия гол, ще спечели мача. През второто полувреме домакините търсеха повече победата и напълно заслужено паднахме. След червения картон ситуацията беше невъзможна. Има повече от 20 мача до края, но днес по-силният отбор победи”, заяви треньорът на „Черноморец” Радостин Кишишев.

С този успех „Загорец” продължава да е лидер в групата с актив от 33 точки. „Черноморец” е с 10 по-малко от лидера в шампионата.

Резултати: Розова долина – Борислав 2009 (Първомай) 5:1, ФК Ямбол (Ямбол) – Миньор (Раднево) 2:2, Загорец (Нова Загора) – Черноморец 1919 (Бургас) 3:0, Атлетик (Куклен) – Сокол (Марково) 3:1, Димитровград 1947 (Димитровград) – Карнобат (Карнобат) 0:2 Несебър (Несебър) – Свиленград 1921 (Свиленград) 1:2

На 20 октомври 2019 г., неделя, от 16:00 ч. играят: Гигант – Созопол, Хасково – Марица 1921 (Пловдив), Левски (Карлово) – Родопа Смолян (Смолян).