Осмият кръг от републиканския шампионат по мотокрос ще продължи на мотополигон Айтос. Надпреварата включва Отборната купа на България по мотокрос и клубовете ще се борят за спечелването на двата трофея в категориите Джуниър (МХ65, МХ85 и МХ2 Джуниър) и Мъже в класовете МХ2, МХ1, МХ или МХ40.

В мотокроса ще участват много изявени състезатели. За отборното класиране при мъжете претендентите за подиума са осем, като от тях четирима са с реални шансове за първото място през настоящия сезон.

Grand Prix Айтос 2019 ще бъде точкувано и за индивидуално класиране в шампионата.

Състезанието ще се проведе на 19 и 20 октомври. Квалификациите са в събота от 14:30 ч. Има и един манш за класовете МХ/МХ40. В неделя, 20 октомври, от 10:30 е откриването, а след него  – останалите девет състезателни манша.