Безобразно слабият отбор на България записа срамна загуба с 0:6 от Англия.

Това бе рекордно домакинско поражение за нашите национали. И за първи път във футболната ни история гостуващ съперник ни вкара шест гола.

Англичаните можеха да вкарат и повече, но пропуснаха доста положения през второто полувреме. Освен това те удариха и две греди.

Това бе и 12-ти пореден мач без победа за тима на Красимир Балъков. Постоянно парадиращият с „немския” си манталитет легендарен плеймейкър призна всеизвестна на всички ни истина, че отборът няма класа.

Бала заяви, че тежката загуба е била съвсем логична, а проблемът на българския футбол не е нито самият той, нито БФС, нито президента на централата Борислав Михайлов. Срещу този отбор на Англия, срещу тази динамика и тези футболисти, които струват милиони – толкова. Само, че именно този тим на Англия бе победен преди дни от Чехия с 2:1! А играта на нашите футболисти няма нищо общо със съвременния футбол.

И вместо да изразява съмнения, че някой друг треньор на неговото място може да направи нещо различно, по-добре е с достойнство и чест да си подаде оставката. Нещо, което трябваше да стори още след края на мача.

В квалификационния мач за Евро 2020, игран на Националния стадион „Васил Левски“, нашите бяха абсолютно неадекватни при контраатаката на англичаните и изглеждаха дори комично.

Гостите откриха още в седмата минута с гол на Маркъс Рашфорд. Рос Баркли направи 0:3 с две попадения в 20-ата и 32-ата минута. В допълнителното време на първата част Рахим Стърлинг се разписа за 0:4, а в 69-ата минута отново той направи 0:5. Хари Кейн оформи в 86-ата минута за 0:6.

Съществуват обаче и по-важни неща от футбола. Големият срам след България-Англия 0:6 е случилото се на трибуните. След две прекъсвания на играта заради расизъм от публиката, мачът реално можеше и да не завърши.

И колкото да се правим на ни видял, ни чул, световните медии видяха и заснеха – лумпени, които дискриминираха футболистите на съперника. С нацистки поздрави, с маймунски звуци, надпис „Без респект”. Въпреки всички предупреждения и въпреки факта, че част от стадиона беше затворен заради наказание от УЕФА за предишни расистки прегрешения от мачовете ни срещу Косово и Чехия.

Така че, българският футбол е в тинята не само заради липсата на класа и бездушната игра на футболистите, но и заради изпадналите в летаргичен сън в БФС и заради хулиганите, които отдавна изгониха нормалната публика от стадионите.

България става на предпоследното място в групата с три точки от седем мача.