Десет минути бяха необходими на „Рилски спортист”, за да победи в препълнената зала „Бойчо Брънзов” домакина „Черноморец” с 98:75 /19:24, 26:26, 30:8, 23:17/. Началото на срещата не предвещаваше такъв развой на мача, но всичко се случи в рамките на една четвърт.

През по-голямата част гостите бяха догонващи, като бургазлии поведоха още в самото начало и изиграха силно първо полувреме. След почивката обаче тимът от Самоков изригна и обърна мача.

Най-важното оръжие, което извади „Рилски спортист”, бе далечната стрелба. Момчетата на Сотир Хаджисотиров отбелязаха 13 тройки срещу осем за „акулите”. Освен сполучливата стрелба, в плюс за гостите бе и борбата в подкошието – „Рилецо” овладя 40 борби срещу 32 за съперника.

„Черноморец” стартира чудесно и поведе с 10:3, което принуди Хаджисотиров да поиска прекъсване. То обаче не доведе до промяна на статуквото и първата част завърши в полза на домакините – 24:19.

Във втория период постепенно „Рилски спортист” започна да скъсява дистанцията и след пет минути игра стигна до пълен обрат за 35:33. Последваха оспорвани минути с няколко равенства и размяна на водачеството. Две тройки на Блейк Рейнлъдс върна предимството на „акулите”, а Джамал Кинг оформи 50:45 на полувремето.

Третата част премина изцяло под диктовката на „Рилски спортист”, който изравни при 53:53 и поведе с разлика между 4 и 5 т. „Черноморец” съумя да намали разликата до 58:59. След това обаче, със силната си стрелба самоковци буквално разстреляха домакините с 16 поредни точки, обърнаха мача и взеха сериозен аванс – 75:58.

В оставащото време „Черноморец” направи опит за връщане в мача, но само намали изоставането си до 12 т. До края гостите поддържаха двуцифрената преднина и спечелиха мача с 98:75, а с това взеха своята втора победа за сезона. „Акулите” са с две поражения.

В мача от втория кръг на НБЛ за „Черноморец” не играха двамата американци Тевън Джоунс и Джордан Бътлър заради леки травми, получени през седмицата.

В следващия кръг, на 18 октомври, бургаският тим гостува на „Академик Бултекс 99” в Пловдив.

Съставът на Черноморец: Робърт Георгиев 12, Стоян Милчев 4, Джамал Кинг 20, Блейк Рейнолдс 26, Миленко Велкович 9 (Ангел Димитров, Георги Кендеров, Симеон Русинов 5, Николай Георгиев, Мартин Чоков).