С минимален успех „Черноморец” постигна шестата си победа в Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха с 1:0 при гостуването си на „Левски” (Карлово) и вече заемат третата позиция във временното класиране с актив от 20 точки.

Пред бургазлии са лидерът „Созопол” – 26 т., който спечели с 2:0 дербито с „Марица”, и „Загорец” – 24 т., победил с 4:1 „Кранобат” в преминалия десети кръг. „Марица” изостава на една точка от момчетата на треньора Радостин Кишишев.

Резултатът от мача с „Левски” в никакъв случай не отразява реалната игра, която футболистите на „Черноморец” направиха. „Акулите” пропуснаха няклоко чудесни възможности през първото полувреме, а през второто греда удари Станимир Митев.

Победният гол реализира Виктор Янев. В 80-ата минута той се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на „Левски” и прати топката в мрежата за крайното 0:1.

На 12 октомври „Черноморец” приема в Бургас отбора на „Ямбол”. Мачът от 11-ия кръг е от 16:00 часа. Предстоящият съперник на „акулите” заема 13 място във временното класиране.