Халфът на „Нефтохимик” Радослав Апостолов донесе победата за своя тим в мача от 11-ия кръг на Втора лига. С ефектно воле той вкара феноменален гол в мрежата на „Пирин” /Благоевград/. С попадението „Нефтохимик” спечели важни три точки и се изкачи на седмо място във временното класиране с актив от 16 т.

На стадион „Арена Созопол“ бургаският тим се наложи с 1:0. През първата част битката се водеше в центъра на терена, като и двата тима си размениха по няколко опасни атаки. Радослав Апостолов откри резултата в 33-та минута. Той овладя с крак топката и от далечно разстояние с воле опъна мрежата зад Пангев.

След почивката „шейховете“ взеха превес на терена. „Орлетата” от своя страна не можаха да се справят с твърдия стил на игра на домакините и им се наложи да се приберат повече в своята половина. Въпреки добрите ситуации, които създадоха, домакините допуснаха доста пропуски и не успяха да направят победата си по-резултатна.

Старши треньорът на „Нефтохимик” Диян Петков обясни, че са избрали подходящ стил, с който да затруднят „Пирин”.

„Гледаме как играе противникът и разчитаме на стил, който да е успешен. „Пирин” има бързи играчи, не искахме да разиграваме топката. Мисля, че имахме доста повече положения и можеше да вкараме още голове”, коментира наставникът.

„Старая се да обяснявам на момчетата, че трябва да играем навсякъде по един и същи начин. Днес играта ни беше по-борбена. Хубаво е да започнем да печелим точки и като гости. Навън не играем чак толкова лошо, но не успяваме. Не допуснахме гол. Този път се получи, защото работиха всички”.

През тази седмица ще има пауза в първенството, която „шейховете“ ще оползотворят с контролна среща с регионалния си съперник – „Поморие”. Проверката ще е в събота /12-ти октомври/, от 11:00 ч, на стадиона в град Каблешково.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Джунейт Али, Диян Молдованов, Живко Петков, Иван Цачев (77 Ерик Почански), Иван Колев, Кристиян Мирославов (46 Мирослав Радев) , Николай Костов, Пламен Тенев, Радослав Апостолов, Цветоимир Цонков (88 Атанас Ташолов