Шампионът „Балкан” започна сезона в националната баскетболна лига с очаквана победа над завърналия се в елита „Черноморец”. В зала „Арена Ботевград“ домакините се наложиха с 83:70 /21:14, 19:26, 26:16, 17:14/.

За тази първа среща от шампионата старши треньорът на бургаския тим Йордан Колев имаше ограничен избор относно състава. За гостуването си „Черноморец” отпътува за Ботевград с група от 10 състезатели. Поради вирус мача пропусна Стоян Милчев, а поради липса на картотека в Бургас останаха юношите в тима.

Първата част се игра на приливи и отливи. Домакините на два пъти повеждаха с няколко точки, но бургазлии бързо стигаха до равенство. След десет минути „Балкан” направи няколко успешни атаки и натрупа преднина – 21:14.

Разликата скочи на 10 т. малко след началото на втория период. Това принуди Йордан Колев да вземе прекъсване, което даде резултат. „Акулите” притиснаха съперника, а реализираните удари от трите точки изведоха за първи път „Черноморец” напред 50 секунди преди края на първото полувреме – 40:38. Домакините обаче възстановиха равенството за 40:40.

Силно начало даде нов тласък за отбора на „Балкан”. След серия от 11:0 баскетболистите на Йовица Арсич отново направиха разликата двуцифрена, а в частта завърши при 66:56.

В заключителните 10 минути „Черноморец” намали изоставането си на 6 -7 точки. След силни финални минути „Балкан” спечели убедително с 83:70.

За победители най-резултатни бяха Дейшон Найт – 21 точки, Димитър Димитров и Михайло Секулович – 17 и Крис Минков – 10.

За „Черноморец” Джамал Кинг вкара 21 точки. По 10 имат Блейк Рейнълдс (11 борби) и Тевън Джоунс. Сърбинът Миленко Велкович записа 18 борби и 5 точки.

В следващия кръг, на 12-ти октомври, „Черноморец” ще изиграе първата си домакинска среща за сезона. От 18:00 часа в зала „Бойчо Брънзов” бургаският тим посреща един от фаворитите в шампионата – „Рилски спортист”. На старта в първенство самоковци победиха „Спартак” Плевен с 92:75.

Съставът на „Черноморец”: Блейк Рейнълдс 10, Робърт Георгиев 8, Джамал Кинг 21, Миленко Велкович 5, Ангел Димитров 6 /Симеон Русинов 8, Георги Кендеров 2, Тевън Джоунс 10, Джордан Бътлър/.