Ветроходна регата „Бриз – Есен 2019” завърши успешно за състезателите на бургаските клубове ЯК „Порт Бургас” и ЯК „Черноморец”. Поради безветрие, последният състезателен ден завърши без гонки.

В оспорваната надпревара, която е част от петите Черноморски младежки игри във Варна, участваха сто състезатели, представители на родни клубове.

В най-масовия клас Optimist, където се включиха 52 ветроходци, в топ шест в общото класиране се наредиха двама възпитаници на ЯК „Порт Бургас” – Мариян Шангов /четвърто място/ и Иван Найденов /пето/. Юношите старша се класираха на втори и трети за възрастта.

С бронзов медал се окичи Даяна Пашова от ЯК „Черноморец” при момичета старша възраст, а нейната съотборничка Кемала Парушева се класира четвърта.

При момчетата старша – среброто стана притежание на Мариян Шангов от ЯК „Порт Бургас”, бронза взе Иван Найденов, а съотборникът им Тино Томов се нареди на четвърта позиция.

В клас Laser 4.7 – младежи, временният лидер Давид Бинев /ЯК „Порт Бургас”/ се класира трети. Георги Никитов и Никола Кобарелов от ЯК „Черноморец” са бронзови медалисти в клас 470.

Класиране:

Клас Оптимист :

1 Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
2 Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
4 Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
5 Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)

Клас Optimist, девойки младша възраст

1 Адриана Петкова (СК Черно море Бриз Варна)
2 Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие)
3 Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
4 Бояна Костуркова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
5 Андриана Николаева (МК Балчик)

Клас Optimist, момичета старша възраст

1 Божидара Бозовайска (ОМК Несебър 2000)
2 Рози Кънева (ОМК Несебър 2000)
3 Даяна Пашова (ЯК Черноморец Бургас)
4 Кемала Парушева (ЯК Черноморец Бургас)
5 Велека Колтова (ОМК Приморско)

Клас Optimist, юноши младша

1 Виктор Станоев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
2 Александър Ганев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Александър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
4 Тино Томов (ЯК Порт Бургас)
5 Никола Атанасов (СК Черно море Бриз Варна)

Клас Optimist, юноши старша

1 Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
2 Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
3 Иван Найденов (ЯК Порт Бургас)
4 Владимир Пинков (ОМК Несебър 2000)
5 Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)

Клас Laser 4.7

1 Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
2 Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
4 Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
5 Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Клас Лазер 4.7, девойки

1 Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
2 Андреа Кирова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Катерина Димитрова (МК Балчик)

Клас Лазер 4.7, младежи

1 Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
2 Радослав Гавраилов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
4 Владимир Стоянов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
5 Петър Костурков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Клас 420 :
1 Мартин Геров – Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)
2 Вилислав Димитров – Ясен Великов (МК Балчик)
3 Цветослав Мавродиев – Стефан Микаелян (СК „Черно море Бриз“ Варна)
4 Калина Маринова – Магдалена Ценова (СК „Черно море Бриз“ Варна)
5 Даниел Колев – Данийл Цимбал (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Клас Кадет :
1 Йордан Илиев – Симеон Донев (СК „Черно море Бриз“ Варна)
2 Марио Бойков – Георги Вълчев (СК „Черно море Бриз“ Варна)
3 Рафаел Арианто – Никола Каразлатев (СК „Черно море Бриз“ Варна)
4 Огнян Великов – Павел Стоянов (МК Балчик)

Клас Фин :
1 Светлин Попов (СК „Черно море Бриз“ Варна)
2 Боян Костов (СК „Черно море Бриз“ Варна)
3 Никола Александров (ЦСЯК Академик София )

Клас Лазер Радиал :
1 Мариела Николова (СК „Черно море Бриз“ Варна)
2 Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Николай Ценов (СК „Черно море Бриз“ Варна)

Клас Лазер Стандарт :
1 Даниел Николов (СК „Черно море Бриз“ Варна)
2 Иво Филчев (СК „Черно море Бриз“ Варна)
3 Мартин Пенев (МК Балчик)

Клас 470 :
1 Александър Лазаров – Ива Недева (СК „Черно море Бриз“ Варна)
2 Христо Младенов – Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
3 Георги Никитов – Никола Кобарелов – (ЯК Черноморец Бургас)

 

 

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви