Минимална победа с 1:0 върна „Созопол” на лидерското място във футболната Югоизточна Трета лига. „Небесносините” спечелиха трите точки при гостуването си на „Родопа” в мач от деветия кръг.

На стадиона в Смолян созополлии контролираха срещата през всичките 90 минути. Куп пропуски и две греди обаче лишиха гостите от по-изразителна победа. Единственото попадение в мача реализира Живко Димов в 45-ата минута след като направи добавка отблизо. Пропуски направиха Венци Гюзелев и Радослав Байчев, които нацелиха гредите

С извоюваната победа отборът на „Созопол” набра актив от 23 точки от 7 победи и две равенства. След „небесносините” на второ място в подреждането е „Загорец” с 21 т.

В следващия кръг предстои дерби на кръга. На 5 октомври „Созопол” е домакин на третия в класирането „Марица” /Пловдив/. Двубоят е от 17:00 часа.