„Созопол” изпусна две точки в борбата за челната позиция в Югоизточната Трета лига. Момчетата на Маргарит Димов записаха нулево реми у дома в мача от осмия кръг срещу „Миньор” /Раднево/.

Срещата ще се запомни с осемте картона, които вдигна главния рефер Тодор Малинов – 7 жълти и един червен.

На стадион „Арена Созопол” домакините стояха добре в отбрана, но в предни позиции създадоха твърде малко положения за гол. Преди почивката гостите от Раднево имаха две чисти положения, а Димитър Видев и Иван Иванов стреляха, но вратарят на домакините Роман Васенев се намеси подобаващо. Лявата греда в 20-та минута нацели Емануил Личев.

„Созопол” също създаде няколко опасности, но те не застрашиха сериозно вратаря на „Миньор”.

Най-чистото положение бе в края на първата част след свободен удар на Антонио Ласков, а при добавката в наказателното поле бранителят Мурад Ибрахим на два пъти не успя да отбележи, засичайки с крак, стреляйки във вратаря на гостите. Старши треньорът на „Миньор” Иван Гаджев получи жълт картон, а Веселин Пенев на няколко пъти можеше да бъде изгонен, но се размина само с жълт картон. За да го предпази, в началото на второто полувреме треньорът го смени. Така двата тима се оттеглиха на почивката без попадения.

През второто полувреме гостите започнаха да провокират, често бавеха играта, лежаха, а на моменти без сигнал на четвъртия съдия Цветозар Манолов се опитваха да вкарват и лекар на терена.

Главният рефер от Пловдив Тодор Малинов показа седем жълти картони, а в 65-та минута Димитър Видев получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение в нападение срещу вратаря Роман Васенев.

Така гостите останаха с човек по-малко, но пропуски направиха Радослав Байчев и Антонио Ласков. Влезлият след почивката Ариф Ферадов внесе свежест в центъра на терена и можеше да се разпише, но вратаря на гостите изби в корнер.

Малко преди края на срещата Георги Георгиев удари греда от близко разстояние, а преди това отправи изстрел с глава, но топката мина над напречния стълб. Пет минутното продължение също не помогна на домакините, а срещата завърши при резултат – 0:0.

Така „Созопол” пропусна да изпревари лидера в класирането „Загорец”, който има актив от 21 точки. „Небесносините” останаха втори с 20 т.

В следващия 9-и кръг, „Созопол” гостува на „Родопа” /Смолян/. Мачът е на 29-и септември от 17:00 часа.

Преди това, на „небесносините” им предстои мач за Купата на Аматьорската футболна лига. На 24 септември те играят срещу „Свети Никола Бургас” на градския стадион в Поморие.