С гол в добавеното време, „Нефтохимик” спечели драматично морското дерби в 9-ия кръг на Втора футболна лига.

Домакините се наложиха с 1:0 над „Черноморец” /Балчик/ след попадение на Живко Петков в 91-ата минута.

На стадион „Арена Созопол” бургазлии имаха игрови превес, но така и не успяха да материализират положенията пред вратата на гостите.

Десет минути след началото на мача Живко Петков от малък ъгъл стреля, но топката срещна външната страна на гредата. Пет минути по-късно Николай Костов центрира отлично от корнер в наказателното поле, където капитанът Цветомир Цонков успя да отбележи, но голът му не бе зачетен.

В 19-та минута Кристиян Мирославов получи пас от Иван Колев и центрира към Радослав Апостолов, който стреля от границата на наказателното поле, но топката премина в аут, прелетявайки над напречната греда. Само две минути по-късно близо до гола бяха и гостите. При центриране от корнер Мирослав Начев от „Черноморец” стреля с глава към вратата на Павел Здравков, но топката рикошира в горната греда и падна пред голлинията. При идентична статична ситуация, но в полза на „шейховете“, Пламен Тенев засече центрирането на Николай Костов, стреля с глава, но вратарят на „Черноморец” улови топката. Бургазлията в редиците на Балчик – Васил Калоянов, можеше да промени резултата в края на полувремето, но ударът му с глава изпрати коженото кълбо на половин метър встрани от гредата.

След почивката отново „шейховете“ бяха водещи и владееха повече топката. Куп пропуски обаче направиха Иван Колев, Радослав Апостолов, Живко Петков, влезлите в игра през второто полувреме Иван Цачев и Боримир Карамфилов.

В 82-та минута гостите можеше да изненадат неприятно „Нефтохимик”, когато опасен изстрел беше спасен от вратаря Павел Здравко.

В даденото 4-минутно продължение, в герой за „Нефтохимик” се превърна Живко Петков. В 91-ата минута Николай Костов центрира отдясно в наказателното поле, Живко Петков овладя, освободи се от защитник и с удар покрай вратаря прати топката в мрежата за крайното 1:0.

Победата за тима на Диян Петков е четвърта от началото на първенството. Със спечелените три точки „Нефтохимик” зае пето място във временното класиране с актив от 13 т. „Черноморец” /Балчик/ е на 13 позиция със 7 точки.

Идната сряда „шейховете” са домакини на елитния „Лудогорец”. Срещата е от 1/16- финалите от турнира за Купа България. Мачът е на 25.09. /сряда/, в 19:00 ч., на „Арена Созопол”.

В следващия 10 кръг на Втора лига „Нефтохимик” гостува на седмия „Кариана” /Ерден/. Срещата е на 29 септември, неделя.

Състав на „Нефтохимик”: Здравков, Али, Молдованов, Петков, Колев, Мирославов (46 Цачев), Георгиев (70 Карамфилов), Костов, Тенев, Апостолов, Цонков (83 Чахов).