Баскетболистите на „Черноморец” изиграха много полезна първа проверка в предсезонната си подготовка за новия сезон в НБЛ. След тежките двуразови тренировки, старши треньорът Йордан Колев тества отбора в морския спаринг срещу „Черно море Тича”.

В контролата, която се игра в зала „Христо Борисов”, двата тима бяха равностойни. В четвъртата част обаче домакините от Варна дръпнаха в резултата и спечелиха мача със 79:65 /17:14, 19:19, 19:18, 24:14/.

Проверката беше от голямо значение за новите чужди попълнения в „Черноморец” – американците Блейк Рейнълдс /играл 27 мин./, Джамал Кинг /22 мин./, Джордън Бътлър /17 мин./ и сърбинът Миленко Велкович /22 мин./.

За бургазлии не играха юношите на БК „Делфин” – 18-годишният Мартин Чоков и с две години по-малкият Томас Читадзе.

Най-полезен за титулярния състав на „Черноморец” беше Робърт Георгиев, който записа 13 точки и 7 борби за 35 минути игра на терена.

Блейк Рейнолдс добави 10 точки и 7 борби, Джамал Кинг – 7 т., Миленко Велкович – 6 т., Стоян Милчев – 4 т., а от резервите Симеон Русинов отбеляза 9 т., Ангел Димитров – 6 т., Джордан Бътлър – 7 т., Николай Георгиев – 3 т., Георги Сендеров – 0 т.

„Черноморец” взе борбата след като Миленко Велкович и Джордан Бътлър овладяха по 12 топки. Бургазлии обаче допуснаха 23 грешки срещу 11 в полза на съперника.

В края на седмицата за баскетболистите на „Черноморец” предстоят нови контроли, които те ще изиграят на международен турнир в Самоков. Новакът в НБЛ ще излезе срещу домакина „Рилски спортист”, гръцкият ПАОК и македонския „Охрид”. Мачовете са на 21 и 22 септември.