За четвърта поредна година шампионът при мъжете „Локомотив” Варна спечели традиционния за Бургас турнир по хандбал „Тодор Хънков”. Надпреварата е шеста и се провежда в памет на бившия вратар на националния отбор и треньор по хандбал Тодор Хънков.

На финала в зала „Младост”, под ръководството на новия си старши треньор Чавдар Чернев, отборът на „Локомотив” победи „Добруджа” Добрич с 43:37

Мачът за първото място противопостави двата най-силни отбора в българския мъжки хандбал през последните три години. Състезателите отбелязаха 80 гола, които се дължат на силната игра в нападение и на двата отбора, които заложиха на добре организирани бързи атаки.

„Железничарите” спечелиха първото място в своя поток, след победи над съгражданите си от „Спартак” и „Фрегата”. Купата и златните медали на победителите връчи съпругата на патрона на турнира – Бисерка Хънкова

На трето място и сребърните медали заслужи отборът на „Спартак”. Вицешампионите на България надделяха в малкия финал над „Осъм” Ловеч след изпълнение на дузпи. Те се класираха на финала след победи в своята група над „Чардафон” (Габрово) с 22:18 и над „Осъм” с 21:19.

На пето място се класира „Чардафон”, а шести станаха юношите на „Фрегата”. За кратката история на турнира бургазлии са печелили два пъти първото място и имат във витрината си две купи от надпреварата

Наградата за най-полезен състезател бе връчена на Илиян Денев от „Добруджа”.

Турнирът „Тодор Хънков” беше генерална репетиция за част от отборите в мъжкото първенство преди старта на новия хандбален сезон в България. Носителят на трофея „Локомотив” за пореден път показа, че и през новата кампания ще бъде хегемона в родния хандбал

Организатори на турнира бяха ХК „Черноморец” и Българска федерация по хандбал, с подкрепата на община Бургас.