Красимир Балъков оглави класация, но с антирекорд. Като треньор на националния отбор героят от САЩ 94 записа четири поредни загуби от четири мача.

„Лъвовете“ загубиха с 1:3 от Ирландия в Дъблин в приятелски мач. Само за три минути националите допуснаха две късни попадения и в крайна сметка инкасираха нов неприятен резултат.

Сред причините за загубата в контролата Балъков посочи българския манталитет. За пореден път.

Откакто бившият национал се понесе по течението на треньорската професия това словосъчетание стана запазена марка за него. За първи път за този наш манталитет се заговори на стадион „Лазур”. Помните ли…

Сега дойде и ред на националния тим.

Чудно защо обаче именно този български манталитет, който необяснимо защо във вижданията си Бала свързва с нещо лошо, прави чудеса във волейбола?

И там имаме променен национален отбор на България. Но резултатите на водения от Силвано Пранди тим са други.

В контролата с Ирландия Красимир Балъков направи девет рокади сред титулярите след загубата 0:4 от Англия на „Уембли“ в европейска квалификация в събота, като местата си запазиха само Антон Недялков и Кристиян Малинов.

Първите си мачове за представителния ни тим записаха Георги Пашов и Христо Иванов (37 г.), като последният се превърна в най-възрастния дебютант за България, но увисна при едно центриране в 82-ата минута и даде шанс на Кевин Лонг да вкара за 2:1.

Скоро след това пък дебютантът Джеймс Колинс оформи крайния резултат, открит от Алън Брауни (56). Точен за България бе Ивелин Попов (67), който влезе на почивката и изравни от дузпа.

„Жалко! 80 минути всичко беше наред. Тук трябва да кажа, че видях голяма разлика след първото полувреме. Това бяха смените. Отново българският манталитет си изигра голямата роля. Когато сменяш футболисти – е за да вдигнеш нивото на отбора. При нас не се получи, за съжаление. При тях се получи точно това, което се цели с една смяна. Разочароваха ме смените. Това са футболистите, които играха в Англия. Не играха така, както трябва. Те трябва да си поемат критиката от мен и да коригират тези неща. Това е психология и подготовка. Не може футболистите ни да не влизат готови. Играхме организирано, имахме шансове, стигнахме и до гол”, каза Балъков.