Футболистите на „Черноморец” постигнаха своята четвърта победа от началото на сезона в Трета лига – Югоизток . Бургаският тим се наложи с 2:1 при гостуването си на „Борислав” (Първомай) в мач от шестия кръг на първенството.

Със спечелените три точки момчетата на Радостин Кишишев заемат трето място във временното класиране с 14 точки, като са на една от втория „Загорец” и на две от първия „Созопол”

Победата за „акулите” можеше да бъде много по-убедителна. Съдията Мустафа Шефкет обаче на четири пъти имаше повече от сериозни причини да отсъди дузпа в полза на бургазлии, но нито веднъж не го стори.

„Черноморец” успя да поведе още в 6-ата минута с много красив гол на Мустафа Мустафа. До края на полувремето домакините успяха да изравнят

През втората част „акулите“ стигнаха до трите точки, след като Станимир Митев се разписа с глава.

В следващия кръг за бургазлии предстои регионалното дерби със „Созопол”. Двата тима вече се срещнаха през новия сезон, но в турнира за купа България. Двубоят се игра през август месец на „Арена Созопол”, а „небесносините” елиминираха „Черноморец” с 1:0

Мачът от седми кръг на трета лига е на 14 септември, а бургазлии приемат лидера на стадиона в „Акациите” от 17:00 ч.