Отборът на ОФК Поморие загуби с 0:1 в контролна среща играна с ЦСКА-София. „Червените“ се наложиха с минималното 1:0.

Възпитаниците на Малин Орачев показаха от своя страна много добра игра и имаха не малко положения за гол, от които обаче не успяха да се възползват. Двубоят се игра на стадиона в Стралджа. Поморие можеше да поведе след по-малко от 180 секунди игра. Милен Танев стреля прекрасно от дистанция, но Бусато изби в корнер отиващата под гредата му топка

ЦСКА-София отговори подобаващо в 7-ата минута. Пас от дълбочина изведе Тони Уот сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче премина покрай дясната греда.

В 20-ата минута Алеко Христов стреля опасно от малък ъгъл, но Бусато изби в ъглов. 5 минути по-късно Кери нанесе хубав удар от фаул, но Тодоров плонжира и отрази. В 32-ата минута Тони Уот отново се озова очи в очи с вратаря на Поморие, но отново не успя да го преодолее. Този път Тодоров успя да скъси ъгъла и да избие в корнер

В заключителните секунди на първото полувреме Касабов влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но до дясната греда на Бусато.

В 54-ата минута Жеферсон засече с глава центриране от корнер. Тодоров обаче със страхотен рефлекс изби отиващата в долния му десен ъгъл топка. В 66-ата минута Поморие можеше да поведе. Милен Танев нахлу в наказателното поле, залъга защитник и си осигури чиста позиция. Ударът му обаче мина над вратата

В ответната атака ЦСКА-София поведе. След центриране отляво, влезлият като резерва Али Соу се извиси над всички и засече неспасяемо с глава за 1:0.
Състави:

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Асен Дончев, Петър Занев (к), Нуно Томаш, Брадли Мазику, Рубен Пинто, Вив Соломон-Отабор, Жеферсон, Греъм Кери, Евандро, Тони Уот

ОФК Поморие: Димитър Тодоров, Румен Касабов, Георги Петков, Христо Лемперов, Живко Жеков, Георги Чукалов, Якуб Идризов, Алеко Христов, Джошуа, Йонукс, Милен Танев