Созопол продължава напред за Купата на България след нов успех в предварителните кръгове от турнира. Вчера на стадион „Миньор“ в Раднево, възпитаниците на Маргарит Димов отстраниха местния тим, след изпълнение на дузпи и равенство в редовното време – 1:1.

„Небесносините” напълно заслужено се класираха напред, след като и тази година имаха трудни съперници в лицето на Черноморец Бургас, Несебър и Миньор Раднево от предварителните кръгове в надпреварата.

В мача наставникът на Созопол даде почивка на основни футболисти, които играят по-често в шампионата, а други ги пусна след почивката.

Още в 9-та минута след добра атака домакините от Раднево откриха резултата, а точен бе Димитър Видев. В 30-та минута Борислав Хаджиев бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а Мурад Ибрахим с прецизното си изпълнение от свободния удар изравни резултата.

През втората част и двата отбора играха предпазливо, имаха положения, но нови попадения така и не паднаха. Домакините от Раднево могат да съжаляват, след като имаха повече чисти ситуации, но вратарят Роман Васенев се намесваше убедително. При дузпите гостите от Созопол бяха безапелационни, реазлизирайки първите си 4 изпълнения от бялата точка. Точни за небесносините бяха Кристиян Иванов, Георги Георгиев, Антонио Ласков и Радослав Байчев. Последната пета дузпа трябваше да бъде изпълнена от Яни Николов, но до нея така и не се стигна.

В 1/16-финалите от турнира Созопол приема у дома на стадион „Арена Созопол” тима на Поморие. Морското дерби ще се проведе на 3 или 4 септември.

В следващия мач от първенството на Трета лига Югоизток, „небесносините” играят в събота срещу Свиленград.