Източен вятър, нахлуващ на пориви, направи оспорван финала в международната регата „Кор Кароли”. Стартът беше даден преди дни във Варна, а в Бургас първи финишираха бързите яхти от ORC A и IRC 1 – Evil Woman, Espresso Martini, Windwalker, Petra.

Наградата на Фондация „Кор Кароли” „Синя лента” за яхта, изминала състезателното разстояние за най-кратко време, бе спечелена категорично от екипажа на Evil Woman, с шкипер Петър Димитров. Екипажът от ЯК „Св. Николай” /София/ преодоля и трите етапа за 14:52,22 часа, като записа убедителен успех и във втория – от Балчик до Свети Влас

Купата на победителя в 19-тото издание на надпреварата беше връчена от председателя на фондация „Кор Кароли” – капитан Тома Томов.

Отлично представяне в състезанието записаха бургаските екипажи. В клас ORC A Krone 1 (шкипер Румен Котов, ЯК Порт Бургас) е втора, в ORC Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас) – второ място, в ORC CP Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас) – трето място, Conrad 25R Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас) – трето място, IRC 1 Krone 1 (Румен Котов, ЯК Порт Бургас) – второ място, IRC 2 Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас) – второ място, IRC 3 Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас) – второ място

Наградите в отделните класове връчиха зам.-кметът на Община Бургас Красимир Стойчев и изпълнителният директор на Пристанище – Бургас Диян Димов.

За Бургас финалът беше исторически, тъй като за първи път морската битка завършва на юг. З следващото издание финалът отново ще се състои във Варна

В международната ветроходна регата участие взеха 35 лодки и 250 състезатели. Състезанието бе организирана от Фондация „Кор Кароли” съвместно с Община Варна, Община Бургас и яхт клуб „Кап. Г. Георгиев Порт Варна”.

Крайно класиране:

ORC A

1. Oxygen (Демир Иванов, ЯК Бавария яхтс Варна) 7,60
2. Krone 1 (Румен Котов, ЯК Порт Бургас) 11,60
3. Evil Woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София) 12,80
4. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна) 20,40
5. Extasy (Стефан Калчев, ЯК Бавария яхтс Варна) 22,00
6. LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна) 22,80
7. Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009) 26,00
8. Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли Варна) 35,20

ORC B

1. Oberon (Любомир Вечев, Поморие)
2. Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
3. Hygeia (Ангел Дипчиков, ВК Понтос Варна)
4. Bianca (Георги Митев, Несебър)
5. Mowgli (Деян Кръстев, ВК Синева Варна)
6. Nimana (Георги Николов, ЯК Бавария яхтс Варна)
7. Forever (Димитър Божков, Созопол)
8. Darina (Иван Цветков, ВК Синева Варна)
9. Itchi Gutchi (Клаус Гьорнер, ЯК Черноморец Бургас)
10. Eleanor (Николай Пантелеев, ЯК Бавария яхтс Варна)
11. Anna Bella (Венелин Абаджиев, ВА Кок рароли Варна)

ORC C

1. Bars (Олех Хаплун, Харков Украйна)
2. Castor (Светлозар Лазаров, ЯК Варна-СТ)
3. White wing (Калоян Симеонов, ВК Синева Варна)
4. Schuss (Тодор Аврамов, ЯК Корабостроител Варна)
5. Emma (Петко Петков, ВК Синева Варна)
6. Mariana (Николай Велчев, Варна)

ORC CP

1. Albireo (Венцислав Мазаков, СК Черно море Бриз Варна)
2. Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна)
3. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
4. Proxima (Свилен Дойков, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
5. Impala (Иван Костадинов, МСК Сереко Царево)
6. Tornado (Тодор Русев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
7. Mistral (Стойко Янков, СК Черно море Бриз Варна)
8. Akshaena (Румен Блажев, ЯК Черноморец Бургас)

Conrad 25R

1. Albireo (Венцислав Мазаков, СК Черно море Бриз Варна)
2. Phoenix (Богомил Пехливанов, ВК Синева Варна)
3. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
4. Impala (Иван Костадинов, МСК Сереко Царево)
5. Mistral (Стойко Янков, СК Черно море Бриз Варна)
6. Akshaena (Румен Блажев, ЯК Черноморец Бургас)
7. Metch (Боян Костов, СК Черно море Бриз Варна)

IRC 1

1. Oxygen (Демир Иванов, ЯК Бавария яхтс Варна)
2. Krone 1 (Румен Котов, ЯК Порт Бургас)
3. Evil Woman (Петър Димитров, ЯК Св. Николай София)
4. Petra (Никола Дуков, ВК Понтос Варна)
5. Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик)
6. Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009)
7. Espresso Martini (Павлин Надворни, ВА Кор Кароли Варна)

IRC 2

1. Oberon (Любочмир Вечев, Поморие)
2. Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас)
3. Hygeia (Ангел Дипчиков, ВК Понтос Варна)
4. Darina (Иван Цветков, ВК Синева Варна)

IRC 3

1. Phoenix (БогомилПехливанов, ВК Синева Варна)
2. Victoria (Любомир Николов, ЯК Черноморец Бургас)
3. Impala (Иван Костадинов, МСК Сереко Царево)
4. Tornado (Тодор Русев, ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
5. Akshaena (Румен Блажев, ЯК Черноморец Бургас)

Оставете отговор

Please enter your comment!
Моля въведете името ви