Отборът на „Созопол” изпусна важни две точки в борбата за челната позиция в Югоизточната Трета лига. На градския стадион в Несебър морското дерби от 3-ия кръг срещу домакините от „Несебър” завърши наравно 1:1.

„Небесносините” може да съжаляват, че не взеха победата. Момчетата на Маргарит Димов можеха да вкарат поне три попадения до почивката, но късметът не бе на тяхна страна, като нацелиха и две греди

Созопол поведе в 22-ата минута. Антонио Ласков бе точен с удар от фаул, изпълнен от над 35 метра разстояние. Всичко можеше да се реши в 26-та минута, но шут на Расим Сюлейман, който излезе сам срещу вратаря на домакините, прати топката в напречната греда. Последваха пропуски на Антонио Ласков и Венцислав Гюзелев.

След почивката изравнителното попадение вкара Николай Дросев. Вратарят Роман Васенев не можа да се намеси убедително при удар на Кристиян Бешев и изпусна топката, а Николай Дросев отбеляза за крайното 1:1

В 52-ата минута от фаул Антонио Ласков отново затрудни вратаря, който обаче успя да избие, след което топката срещна напречната греда и излезе в корнер. След неговото изпълнение, Яни Николов засече, но топката бе избита пред гол линията.

След този трети кръг „Созопол” е със 7 точки и заема четвърто място. Лидер е „Загорец”, следват „Черноморец” и „Марица” – с по 9 т. „Несебър” е предпоследен в подреждането с 1 т.

В сряда, 21-и август, от 18:00 часа, на стадион „Миньор” в град Раднево, „Созопол” ще изиграе и последния си мач за Купата на България от предварителните кръгове. При евентуален успех „небесносините” ще се включат на 16-тина финалите с отборите от Втора лига.

На 24-и август, в мач от четвърти кръг, созополлии приемат петия „Свиленград”. Двубоят е от 19:00 часа, на стадион „Арена Созопол”. „Несебър” гостува на „Розова долина”.