Поредна трета домакинска победа постигнаха футболистите на „Нефтохимик”. В мач от пети кръг на Втора лига, „шейховете“ се наложиха с убедителното 3:0 над „Струмска слава” /Радомир/. Двубоят на стадион „Арена Созопол” беше изпъстрен с цели 11 жълти картона – пет за домакините и шест за гостите.

Успехът за домакините не дойде никак лесно. През първата част бургазлии бяха близо до гола, като на два пъти Живко Петков пропусна да се разпише с глава

В 21-ва минута той засече с глава центриране на Кристиян Мирославов, но стреля в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно Живко Петков отново стреля с глава, а стожерът от Радомир изби в корнер. След центриране от фаул на Николай Костов и разбъркване в наказателното поле, топката полетя опасно към вратата на гостите, но вратарят им Драгомир Петков спаси.

В 33-та минута опасна ситуация се разигра и пред вратата на Павел Здравков. Нападателят на Струмска слава Лионел Матадос центрира в пеналта на „зелените“ към излезлия на добра позиция Димитър Буров, но атаката бе спряна. Малко преди почивката Кристиян Мирославов проби отляво и центрира към Иван Колев, но ударът му бе блокиран в последния момент

Усилията на домакините бяха увенчани с успех през второто полувреме. Момчетата на Диян Петков отбелязаха три гола, като две от попаденията са дебютни за новите попълнения Иван Колев и Пламен Тенев.

Още в първата минута „шейховете” организираха опасна атака, но Иван Колев се размина с центрираната в наказателното поле топка. Секунди по-късно Любомир Танев изпробва рефлекса на Павел Здраков, който изби шута му, отправен от около 25 метра

В 52-ва минута след многоходова атака Живко Петков стреля, вратаря изби, но при добавката за 1:0 се разписа Иван Колев.

Три по-късно Николай Костов отправи опасен изстрел от около 15 метра, но вратарят на гостите се справи. В 62-ата Иван Цачев от малък ъгъл стреля, но не успя да прати топката в мрежата. В 80-та минута, след асистенция на Мирослав Радев, отново Цачев отправи страхотен удар от около 20 метра, но Драгомир Петков отново успя да се намеси. Последва удар и на Апостолов от границата на наказателното поле

В 85-та минута падна и вторият гол. Пламен Тенев бе точен за 2:0, след като засече центриране от корнер на Николай Костов. В добавеното триминутно продължение на мача класическото 3:0 оформи Живко Петков след асистенция на Радослав Апостолов.

Със спечелените три точки „Нефтохимик” заема девето място с актив от 6 точки. В следващия кръг от първенството „шейховете” почиват. На 2 септември, в мач от седми кръг, бургазлии са домакини на „Септември” /София/.