„Черноморец” записа трета поредна победа в първенството на Трета лига – Югоизток. „Акулите“ се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на „Миньор” /Раднево/. Автор на попадението стана Любомир Божинов в 83-ата минута.

След успеха воденият от треньора Радостин Кишишев бургаски тим е с актив от 9 точки, колкото има и лидерът във временното класиране „Загорец”. Със същия актив на трето място след „акулите” е „Марица”

Домакините имаха пълен превес в мача, но липсата на късмет ги лиши от възможността да материализират положенията си. В помощ на гостите на два пъти влязоха и гредите. Първо в 37-ата минута страничния стълб разтресе Стойко Иванов. Малко по-късно с глава Нуретин Пюскюлю също изпрати топката в лявата греда.

Едва в края на срещата „Черноморец” успя да се поздрави с попадение. В 83-ата минута за радост на привържениците Любомир Божинов се разписа за 1:0

В следващия, четвърти кръг „Черноморец” гостува на „Родопа Смолян”. Мачът е на 25 август.