Отборът на Созопол записа втори успех от началото на сезона в Югоизточната Трета лига. На стадион „Арена Созопол“, възпитаниците на Маргарит Димов разгромиха с 4:0 тима на ФК Димитровград 1947 и оглавиха класирането в групата.

Домакините откриха резултата в 13-та минута с гол на Кристиян Иванов, който с плътен изстрел мушна топката под плонжа на вратаря на гостите. След почивката небесносините успяха да материализират положенията си. В 52-та минута Кристиян Иванов удвои аванса с попадение с глава. След десет минути резултатът стана класически. С глава Венцислав Гюзелев оформи 3:0 в наказателното поле

В 87-ата минута във вратата на гостите се разписа и новото попълнение Ариф Ферадов, който бе изведен зад гърба на защитата и не сгреши в завършващия удар за крайното 4:0.

След успеха, Созопол има пълен актив от 6 точки, колкото имат още вторият Черноморец, третият Загорец и четвъртият Марица Пд. С по-добра голова разлика и без допуснат гол – 6-0 „небесносините” са лидери в класирането

На 14-и август, от 19:00 часа, на стадион „Арена Созопол“, „небесносините“ ще посрещнат ОФК Несебър във финален мач от регионалния етап от турнира за Купата на България. На 17-и август, събота, от 18:00 часа, Созопол гостува отново на „делфините“ в среща от третия кръг на първенството в Трета лига.