Яхти Muson и Nord Bourgas спечелиха в своите класове при участието си във ветроходна регата „Порт Бургас Купа Булстрад”. XXVI издание на надпреварата се проведе в акваторията на Бургаския залив и бе организирана от ЯК „Порт Бургас”, Пристанище Бургас и община Бургас.

В клас ORC B на лидерското място завърши Muson, с шкипер Илиян Тенекеджиев, от ЯК „Порт Бургас”. Тук второто и третото място спечелиха бургаските екипажи от ЯК „Черноморец” Nord Bourgas (Георги Калоянов) и Wasabi Dentaprime (Валентин Николов)

В клас IRC 2 яхта Nord Bourgas, с шкипер Георги Калоянов, от ЯК „Черноморец Бургас” оглави класирането, като след нея също се наредиха още две бургаски яхти – съотборниците им от Akshaena, с шкипер Румен Никитов, и Viktoria, с шкипер Любомир Николов.

През цялото състезание водач в класовете ORC A и IRC 1 беше още една бургаска лодка – Krone 1. В последния състезателен ден обаче екипажът се оттегли от морската битка. В декларация до комисията шкиперът Михаил Копанов е обявил, че напускат състезанието, а резултатите им от четирите състезателни дни са били анулирани за крайното класиране. Решението е било взето единодушно от шкипера и от целия екипаж

Причината за оттеглянето е отхвърлен от журито на регатата протест от екипажа на Espresso Martini срещу Krone 1. Протестът е бил за използване на двигател след засядане на плитчина около остров Света Анастасия от бургаския екипаж.

Оттеглянето на Krone 1 се отрази върху финалното класиране. В клас ORC A победител стана LZ yachting 1991 (шкипер Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна), втори е Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009) и трети Blue Magic (Никола Попов, МК Балчик). В IRC 1 първа е LZ yachting 1991 (Лъчезар Братоев, ЯК Бавария яхтс Варна), втора Wasabi Dentaprime (Валентин Николов, ЯК Черноморец Бургас) и трета Windwalker (Александър Александров, ЯСК Несебър 2009).