Футболистите на Нефтохимик записаха втора победа от началото на шампионата във Втора лига. В мач от третия кръг, момчетата на треньора Диян Петков се наложиха с 2:1 в морското дерби срещу Поморие.

На „Арена Созопол” играчите на Нефтохимик излязоха с бели тениски, с надписи: „Върнете футбола в Бургас” и „Нефтохимик за бургазлии”

Както е известно „зелените” играят домакинските си мачове на стадиона в Созопол. Въпреки отдалечеността от родния град, футболистите могат да се радват на подкрепата на най-верните си привърженици.

И двете попадения в срещата „шейховете” реализираха през първите 45 минути игра

В 14-ата минута Диян Молдованов откри резултата. Той материализира изпълнен корнер, при който Живко Петков се размина с топката, но с едно докосване защитникът изпрати коженото кълбо под напречната греда за 1:0.

Шест минути по-късно „зелените” можеха да увеличат аванса си, но ударът на Кристиян Парашкевов рикошира в защитник, а при последвалото разбъркване Иван Цачев се размина с топката

В 35-ата минута все пак усилията на Нефтохимик се увенчаха с успех. След самостоятелен рейд от около 30 метра, Живко Петков преодоля вратаря на Поморие Тодоров и удвои за 2:0. Малко по-късно нападателят нацели греда.

Единственият удар към вратата на Нефтохимик гостите отправиха чрез Антон Иванов, но стожерът на домакините Павел Здравков се справи

През второто полувреме Нефтохимик пропусна да направи резултата класически, след като Николай Костов нацели с мощен удар от фаул сглобката на гредата.

В даденото триминутно продължение на мача гостите намалиха чрез Алеко Христов, който с нисък удар по земята изненада вратаря на Здравков

С победата Нефтохимик се изкачи на втора позиция с актив от шест точки, колкото имат още първият Литекс, Хебър и Локомотив Сф. Поморие е на десето място с три точки.