Черноморец започна чудесно новия сезон в Трета югоизточна лига. Пред около 40 свои привърженици, „акулите“ спечелиха с 4:2 гостуването си на Сокол Марково, като по този начин потеглиха в битката за Втора лига с 3 точки.

Двубоят започна с 10-минутно закъснение заради истински потоп. Секунди след началния съдийски сигнал Черноморец можеше да поведе, но удар с глава на Венцислав Славов премина на метър от външния ъгъл на рамката

Все пак „акулите“ стигнаха до попадение след четвърт час игра. Любомир Божинов центрира чудесно към Станислав Дрянов, който засече с глава за 0:1.

До края на полувремето възпитаниците на Радостин Кишишев можеха да решат всичко в своя полза, но направиха три сериозни пропуска. Домакините пък имаха само едно положение, но Мартин Теменлиев спаси опасен удар от фаул. Сокол стигна до изравнително попадение в 55-ата минута. Малко по-късно домакините стигнаха и до пълен обрат с гол от фаул

Черноморец реагира светкавично и влезлият като резерва Стойко Иванов възстанови равенството. Отново той се превърна в герой за „сините“, като четвърт час преди края вкара за 2:3.

В последните минути, друга резерва – Виктор Янев, оформи крайното 4:2 в полза на Черноморец. Във втория кръг бургазлии са отново гости. На 10 август Черноморец гостува на Гигант /Съединение/

Днес, 4 август, на стадион Черноморец ще бъде официално честван стогодишният юбилей на бургаския клуб. От 18.00 часа на терена ще излязат в шоу мач бургаските легенди срещу футболните звезди на България. Час по-рано започва церемонията по награждаването на заслужилите ветерани, футболисти и деятели.