Българският национален отбор днес ще изиграе последния си мач от историческото първо издание на Европейското първенство по водна топка за юноши до 15 години. „Лъвчетата” излизат срещу състава на Румъния в спор за разпределение на 13-14 място. Двубоят е от 11:30 часа на басейн „Парк Арена ОЗК”.

От 10:00 ч. за 15-16 място играят Холандия – Беларус, от 13:00 ч. Словения – Турция /11-12 място/ и от 14:30 ч. Русия – Словакия /9-10 място/.

С всеки изминал ден от Европейското първенство в Бургас, напрежението на „Парк Арена ОЗК” се покачва, а двубоите стават все по-оспорвани и зрелищни.

В четвъртфиналния етап Испания и Италия завършиха с реми в редовното време – 3:3, като едва в края италианците се добраха до равенството. При дузпите испанците пропуснаха три от ударите от петте метра, а адзурите два, което им донесе победа с 6:5.

Черна гора и Хърватия също не разочароваха феновете и изнесоха мъжка игра, завършила 10:9. Пет минути преди финалната сирена хърватите водеха с 9:6, но черногорци успяха бързо да се върнат в играта и да обърнат резултата с 4 безответни гола.

Най-очакваният сблъсък във водата беше между Унгария и Сърбия, двубой, който бе изгледан от над 1000 зрители.

След равенството в първата част унгарците спечелиха втората с 8:4. В заключителния период обаче сърбите се доближиха на един гол 9:8, а по-малко от четири минути преди края направиха обрат за 10:11. Тук унгарците отговориха по много категоричен начин, изравниха и две секунди преди финалната сирена върнаха лидерството си и спечелиха с 12:11 (3:3, 5:1, 1:4, 3:3).

В последния четвъртфинален мач от деня Гърция победи Грузия с 12:10 (3-3, 2-3, 3-1, 2-5).

Така за полуфиналите на 27 юли, събота, играят Сърбия – Испания от 15:00 ч., Грузия – Хърватия от 16:30 ч., Унгария – Италия от 18:00 ч. и Гърция – Черна гора от 19:30 ч.