24 мача от Европейското първенство по водна топка за юноши до 15 г. вече са в историята. С тях приключи груповата фаза от надпреварата, която се провежда на „Парк Арена ОЗК”.
Българският национален отбор приключи последен в своя поток „В” след като снощи загуби и от Испания с 4:18. Преди това „лъвчетата” отстъпиха пред Гърция с 4:24 и пред Турция със 7:17. В подреждането първи тук е Гърция, втори Испания и трети тимът на Турция.

За разпределение на местата от 13 до 16 позиции, днес от 11:30 часа, домакините се изправят срещу последния в група „D” Беларус. Победителят от двойката ще играе в четвъртък, 25 юли, срещу победителя Румъния – Холандия, които също завършиха четвърти в групите си „С” и „А”.

Румъния и Холандия играят в първи мач от деня от 10:00 ч.

Директно за четвъртфиналите се класираха съставите на Италия, Сърбия, Хърватия и Гърция, които записаха по три победи и поведоха в групите. Техните съперници ще бъдат определени още днес след изиграването на баражите. За място на четвъртфиналите ще спорят: от 13:00 ч. Унгария /2А/ – Русия /3С/, от 14:30 ч. Грузия /2С/– Словакия /3А/, от 19:00 ч. Испания /2В/– Словения /3D/ и от 20:30 ч. Черна гора /2D/ – Турция /3В/.

Резултати от третия ден ан Европейското първенство в „Парк Арена ОЗК”:
Гърция – Турция 15:10, Сърбия – Беларус 17:4, Хърватия – Словакия 15:7, Черна гора – Словеня 10:8, Грузия – Холандия 14:11, Италия – Русия 11:6, Испания – България 18:4, Унгария – Румъния 13:4.