Втора загуба инкасира българският национален отбор в груповата фаза на Европейското първенство по водна топка за юноши до 15 г., което се провежда в Бургас. Във втория ден от надпреварата „лъвчетата”, водени от Ангел Бенински и Найден Найденов, отстъпиха със 7:17 от Турция. На старта на Евро 2019 българският тим претърпя разгром от Гърция с 4:24.

В група „B” с пълен актив от победи към момента е тимът на Гърция, който вчера надделя над Испания с един гол в интересен и зрелищен мач. Рано сутринта днес гърците спечелиха и балканското дерби срещу Турция, побеждавайки с 15:10.

Така, с актив от 9 т., съставът от южната съседка стана едноличен лидер в класирането на група „В”. С по 3 т. са Турция и Испания, а България е с нулев актив.

Днес, 23 юли, нашите ватерполисти излизат срещу състава на Испания. Мачът е от 19:00 ч.

Преди изиграването на останалите срещи от третия ден, в група „А” Хърватия е с 6 т. В много интригуващ мач вчера, „шахматистите” записаха драматичен успех с 9:8 срещу Унгария. До края на третата част хърватите водеха с 8:4, но 0:47 секунди преди края унгарците изравниха 8:8. Секунда преди да прозвучи финалната сирена с далечен изстрел от около 25 метра Тони Мозара сложи точка на спора и донесе победата на Хърватите с 9:8.

В другия мач от групата Словакия /3 т./ обърна от 2:4 до 6:5 Румъния /3 т./ с попадение минута преди края.

В група „С” с 6 т. водач е Италия, която вчера победи Грузия /1 т./ с 12:8. В напълно равностоен мач Русия /4 т./ излъга Холандия /0 т. /в края с 12:10.

В последния мач от вчерашната сесия, Сърбия /3 т./ победи с 14:9 Черна гора и поведе в група „D” с 6 т. Със същия резултат Словения /3 т./ пък надви Беларус /0 т./.

Резултати от 22 юли:
Беларус – Словения 9:14, Румъния – Словакия 5:6, Русия – Холандия 12:10, Италия – Грузия 12:8, Унгария – Хърватия 8:9, Испания – Гърция 5:6, България – Турция 7:17, Сърбия – Черна гора 14:9.