Созопол завърши с реми 2:2 в третата си контрола от лятната подготовка срещу Розова долина (Казанлък), играна на стадиона в град Твърдица близо до Сливен.

„Небесносините“ изпуснаха победата, след като водеха с две попадения 15 минути преди края на срещата.

Леко отпускане на възпитаниците на Маргарит Димов и грешки в отбрана позволиха на „розите” да се доберат до равенство 2:2. Пламен Колев намали в 80-ата минута с удар в малкото наказателно, а юношата на Черноморец Бургас Михаел Лалев оформи крайното 2:2 две минути преди края на срещата.

Созопол отново показа желание за победа, игра добре и владееше трайно топката, създаде няколко чисти положения, но не успя да ги реализира. След извършване на множество смени през второто полувреме и пускането на няколко юноши, родени 2001г., се забеляза спад в играта на „небесносините“ и логично символичните гости бяха наказани при единствените две грешки, които допуснаха в края на двубоя.

Силен мач направи роденият през 2001 година страж на Созопол и юноша на Черноморец Бургас Петър Александров. Талантливият вратар игра през първото полувреме и направи две силни спасявания, предотвратявайки попадения в своята врата. Александров показа чудесен рефлекс при първият удар, а топката влизаше под гредата, но след чудесен рефлекс кълбото излезе в корнер. Втората ситуация беше от близко разстояние, но отново футболистите на Розова долина не успяха да отбележат. Александров отново бе на мястото си.

След почивката под рамката застана руснакът Роман Васенев, на мястото на Свилен Нотев. Васенев спаси няколко положения. В 51-ата минута Живко Димов с глава удвои аванса на Созопол.

Следващата контрола на Созопол е на 13-и юли /събота/, от 19:30 часа, на стадион „Арена Созопол“, а съперник е ОФК Поморие.