Нефтохимик допусна минимална загуба от Созопол в шестата контролна среща от предсезонната си подготовка. „Шейховете“ отстъпиха с 0:1на стадион Арена Созопол.

Живко Петков имаше добра възможност да открие резултата в полза на Нефтохимик през първата част. Ударът му обаче срещна гредата. Шанс да се разпише пропусна и Иван Колев. Тимът на Созопол, който разчиташе предимно на контраатаки, минута преди почивката успя да се възползва от групова грешка в отбраната и реши двубоя в своя полза

Втората част също бе белязана от куп пропуски за Нефтохимик. „Шейховете“ не съумяваха да завършат атаките си въпреки, че владееха случващото се на терена и резултатът остана непроменен.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Цветан Чахов, Пламен Тенев, Николай Костов (65Деян Христов) , Йолиян Милков, Цветомир Цонков (65 Галин Димов), Радослав Апостолов (65 Цветан Филипов), Боримир Карамфилов (30 Кристиян Мирославов), Иван Цачев, Михаил Георгиев, Живко Петков