Българските атлети се завърнаха с 12 отличия (6 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала) от 49-ото издание на Балканските шампионати за юноши и девойки под 20 години в Клуж Напока, Румъния.

Бургаската атлетка Никол Андонова /СК „Европул”/ се окичи със среброто, като част от българската щафета 4х100 м – девойки, в състав: Виктория Йорданова, Изабела Соколова, Никол Андонова, Мартина Писачева. Момичетата ни финишираха на второ място и спечелиха вицешампионската тила с време 47.52 сек. Българките отстъпиха с 13 стотни пред шампионките от Сърбия (47.39).

В щафетното бягане 4х400 м – девойки, квартетът ни: Изабела Соколова, Бояна Чепилева, Никол Андонова, Лиляна Георгиева, се класира на четвърто място с време 3:52.28 мин.

В тройния скок Андонова се приземи на 12.51 м в последния си шести опит, което й донесе второто четвърто място. Това е само на 12 см от личния резултат на шампионката в този сектор за девойки под 20 г.

Титлата тук спечели световната шампионка за девойки от Тампере 2018 Александра Начева с 13.43.

Поредното четвърто място Никол Андонова спечели на 100 м с препятствия – 14.29 сек.

В състезанието в Клуж Напока участваха 253 атлети от 15 страни.