Интригуващ супер финал по водна топка, с непредсказуем край, изиграха четирите най-добри отбора на България при U17. Домакините от „Черноморец” бяха на победа от шампионската титла, но загуба в последния мач им отреди четвъртата позиция. Шампион стана „КПС Варна”, на второ място се класира „Черно море”, а трети стана „Славия”.

На басейн „Флора” бургазлии стартираха със загуба от „Славия” с 6:7. Столичани поведоха с два бързи гола след грешки на съперника. Това психически прекърши иначе силния тим на „Черноморец”, който допусна много брак в стрелбата. Въпреки това момчетата на Петър Йонов стопиха пасива до гол, но на няколко пъти пропуснаха да изравнят и да обърнат резултата

Изключително силно започна вторият състезателен ден за домакините, които победиха категорично състава на „КПС Варна” с 10:5. Бургаските ватерполисти поведоха с 4:0 в първата част, на полувремето варненци намалиха до 5:4. В третата четвърт двата отбора си размениха по един гол, а във финалния период „Черноморец” отговори с категоричното 4:0 и триумфира с успех в мача. За варненци това беше първа загуба за сезона.

В предвид развоя на останалите срещи, в които „Черно море” падна с 2:12 от „КПС Варна”, „Славия” и „Черно море” завършиха с реми 10:10, а „КПС Варна” надви славистите с 12:10, интригата се запази до края. Въпросителната кой ще стане шампион даде своя отговор след последния мач в програмата, който беше между „Черноморец” и „Черно море”

Възможните прогнози бяха три – при победа бургаският тим ставаше шампион, при равенство щеше да се окичи с бронза, а при загуба – губеше шансовете за медал. За съжаление, случи се най-неблагоприятният сценарий. „Черноморец” отстъпи с 9:17.

И този мач започна с два гола пасив. Напрежението постепенно взе своя връх. С прибързаните и нервни действия юношите все по-често нарушаваха тактическата дисциплина, което ги извади от ритъм и доведе до неочакван край на сезона за U17

Призът за най-добър нападател в първенството и във финалната четворка заслужи капитанът на „Черноморец” Виктор Узунов.

Резултати: КПС Варна – Черно море 12:2, Славия – Черноморец 7:6, КПС Варна – Черноморец 5:10, Славия – Черно море 10:10, КПС Варна – Славия 12:10, Черно море – Черноморец 17:9

Класиране: 1. КПС Варна – 6 точки; 2. Черно море – 4 (повече отбелязани голове); 3. Славия – 4; 4. Черноморец – 3 точки.